Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je spenatcz
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 24 čer 2019, 15:38

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Reputace: 0
Příspěvek Nokia 5800 XM - jak nahrát češtinu?
Tak jsem si nainstaloval přes SoftwareUpdater nový firmware 21.0.025, a bohužel jsem tam po dokončení aktualizace již nenašel češtinu. Co můžu udělat pro to, abych měl telefon opět česky?

14 čer 2009, 23:23
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: 5800XM Blue
Heslo k uploadům: venou seek.ForumNO.net
Příspěvek Re: Nokia 5800 XM - jak nahrát češtinu?
Doporučuji přečíst toto
viewtopic.php?f=53&t=3190

15 čer 2009, 11:32
Profil ICQ
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia 5800 XM 8gb Tuned
Heslo k uploadům: expertik007.ForumNO.net
stačí směnit PC a udělat znovu FW aktualizace

Nokia 5800 XM kryt z navigation edition 8gb microSD hacked :-P

21 pro 2009, 16:09
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: E7 Belle Hacked
Reputace: 69
Příspěvek Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code
Jelikož sem se s tímhle dotazem setkal v poslední době poněkolikáté tak přidávám svůj ucelený a aktualizovaný návod.

• Zde vám vysvětlím Jak aktualizovat firmware a co to obnáší.
  • Firmware mobilního telefonu je, jednoduše řečeno, jeho softwarová část řídící všechny funkce. Bez něho by byl přístroj pouze mrtvou hromádkou umělé hmoty. Důvodů k aktualizaci může být několik - výrobce odhaluje ve firmwaru chyby (koneckonců firmware je jenom program a žádný program není dokonalý), vydává opravené verze (někdy bohužel zase z jinou chybou :evil:) a čas od času přidá i nějakou novou funkci. Nový firmware ovšem není všelék - přidávání funkcí není příliš v módě zejména díky obchodní politice výrobce, neboť byste měli třeba o důvod méně proč si koupit nový telefon :) Zde se dozvíte jak na to :wink:

Všeobecný návod Flash FW pro podporované
    telefony Nokia pomocí Nokia Software Updater .

• Flash = upgrade/update/aktualizace
  • Reflash = přehrání verze FW stejnou verzí
  • Reflash použijte např. v případě že jste již provedli aktualizaci a chybí vám čeština takže po změně Product code (dále jen PC) uděláte Reflash FW, pokud jsou stejné verze, tím FW který češtinu obsahuje (toto je však širší problematika které se budeme věnovat níže) při všelijakých problémech s telefonem doporučuji místo Reflash napřed udělat formát >>Trojhmatem<< u kterého nehrozí zbytečné riziko umrtvení tel., je to rychlé a účinné, až když nezabere tak Reflash pokud není možnost aktualizace na novější verzi FW.

• Verzi FW vašeho přístroje zjistíte zadáním kódu *#0000#

Obrázek

• Než začnete provádět flash FW tak si zjistěte svůj Product code který se nachází pod baterií, je sedmimístný, např. Code: 0529780 a důležitý pro to aby jste si nenahráli FW bez češtiny!
    PC lze zjistit i pomocí NSS viz. Změna PC níže.

Obrázek

• Důležité je zjistit zda FW podle PC obsahuje jazyk vašeho regionu a nespoléhat se na to,že byl zakoupen u nás a češtinu obsahoval. K tomu použijte seznam PC.

Seznam PC které obsahují češtinu

http://www.edisk.cz/stahni/55227/Product_Code.rar_2.29KB.html

• Jestliže máte PC jiný než jaký je v seznamu u daného modelu telefonu jedná se zřejmě o šedivku (tel. vyrobený pro jiný trh než je náš a proto neobsahuje český jazyk) dovezenou z ciziny a bude třeba změnit PC viz. postup níže.
    Pro ty co nenajdou v seznamu PC pro svůj telefon -> napište si sem o něj a já ho do seznamu přidám. Spíše ale použijte Navifirm kde jednoduše kliknete na model telefonu, pak na verzi FW a ukáže se vám seznam PC
  • Češtinu obsahují PC které jsou označeny přímo CZECH nebo Euro3

Navifirm - Download
    http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=8&t=12318

• Aktuální verzi FW pro daný PC najdete na stránkách Nokia kam do určeného políčka zadáte PC.

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/aktualizace-software-telefonu/can-i-update

Doporučené odkazy před aktualizací

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/aktualizace-software-telefonu/f-a-q

http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/model:N73

• Stáhněte a nainstalujte NSU pokud ho ještě nemáte

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-software/software/aktualizace-software-telefonu

• Udělejte si zálohu telefonu, nespoléhejte v tom jen na Nokia PC Suite! (je to prevít :evil: ) a zálohujte i ručně do compu. Nedoporučuji vracet kompletní zálohu, i když nebyly žádné problémy s chováním telefonu protože ty pak většinou nastanou, ale jen sms, kalendář, tel. seznam, poznámky, video, foto, hudbu. Kontakty zálohujte o to víckrát jak moc jsou pro vás důležité! Udělejte si ručně i zálohu karty a pak ji také zformátujte. Vše si pak vrátíte zpět a aplikace nainstalujete znovu. Zdlouhavé ale velmi účinné a kdo tak neučiní tak ho později čekají trable vedoucí mnohdy až k formátu trojhmatem kde je samozřejmě potřeba vedle formátu telefonu i formát karty :idea: Pro usnadnění můžete při instalaci aplikací použít >>AutoSisInstaller<<.
  • U novějších modelů N95, N82 atd. při aktualizaci o data na C: nepřicházíte
  • Ujistěte se že máte plně nabitou baterii, vloženu sim kartu, zvolen profil normální, vyndanou paměťovou kartu kvůli možnosti jejího zaheslování při aktualizaci FW.
  • Při aktualizaci si bude NSU ještě stahovat nový FW z internetu, velikost v MB záleží na modelu vašeho telefonu, a po jeho stažení začne instalace do vašeho tel. Telefon při samotné aktualizaci neodpojujte od kabelu, ani nevytahujte kabel z počítače...dobrá rada je, provádět aktualizaci telefonu na notebooku, pro případ, že by vypadla elektřina...
  • Připojte telefon ke compu pomocí USB kabelu dodaného s telefonem a zvolte připojení v režimu PC Suite. Spusťte NSU a řiďte se krok po kroku jeho pokyny které vás při aktualizaci povedou :wink:
  • K samotné aktualizaci nedávám screeny protože program NSU vás sám navádí :idea:
  • Pomocí NSU nedostanete do telefonu nižší verzi FW než kterou váš telefon obsahuje ani změnou PC! Při snaze aktualizace FW pro PC který nabízí nižší verzi než kterou máte hodí tuto Hlášku.

Obrázek

• Můžete pouze aktualizovat na vyšší verzi nebo udělat Reflash stejné verze.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

• V poslední době se kupí dotazy na to co dělat v případě který znázorňuje screen:

Obrázek

• Stává se po změně PC. Ještě se mi nestalo aby tuhle situaci nevyřešil restart (vyp./zap.) telefonu!

Často kladené dotazy při aktualizaci
  • Jak je to s aktualizací firmwaru a zárukou? Když si doma přes NSU přehraji firmware a budu někdy reklamovat, nebude to vadit? Popř. když se aktualizace nepovede, platí záruka a spraví mi telefon?
    Ano v obou případech platí záruka :wink:
  • Při aktualizaci se mi umrtvil telefon (výpadek elektřiny, odpojení USB při aktualizaci, vybila se baterie), nejde zapnout, objeví se jen logo NOKIA.
    V tomto případě je potřeba navštívit prodejce (pokud ještě platí záruka) nebo servis. Ze zkušeností doporučuji autorizovaný servis kde telefon vzkřísí pomocí Flash Boxu. Na opravu se vztahuje záruka a cena po záruce by se měla pohybovat od 150,- do 300,-kč :wink:
  • Lze přehrát brandovaný (operátorův) FW na čistý?
    Ano viz. změna PC níže :wink:
  • Provedl sem aktualizaci a nemám v telefonu češtinu.
    To znamená že si to tu nečetl/a a jak to napravit zjistíš taky dolejc. :roll:

Změna PC pomocí programu NSS

Toto provádíte na vlastní riziko! Ale stačí číst a nebát se :wink:

K čemu může být změna product code dobrá?
  • První možností je, že máte dovozový telefon který není určen přímo pro český trh. V tomto případě při aktualizaci firmware přes NSU se vám do telefonu nainstaluje firmware, který neobsahuje češtinu, protože váš PC je určený pro jiný trh. Jednoduchou změnou PC však uděláte z vašeho telefonu telefon určený pro český trh a můžete vesele aktualizovat český firmware.
  • Další možností je nahrát si do telefonu nebrandovaný FW na místo brandovaného což je FW od Operátora který obsahuje určité prvky daného Operátora kterých se chcete zbavit nebo prahnete po nejnovější verzi FW kterou Operátor bohužel nenabízí.
  • Je také možno například z N73 Klasik udělat N73 ME. Telefony se mezi sebou liší drobnými rozdíly ve firmware, změnou PC však můžete z vaší "obyčejné N73" udělat N73 ME.
  • Jednoduché a pokud budete postupovat podle návodu neměl by nastat problém :wink:
  • Ke změně PC použijte ten který je pro váš telefon a najdete ho v Seznam PC které obsahují češtinu
  • Stáhněte si ze stránek autora program NSS a nainstalujte jej

http://www.b-phreaks.co.uk/index.php?main_page=page_2

• Po načtení stránky klikněte na "Nemesis Service Suite Beta 1.0.38.15"
  • Při instalaci nic neměňte a jen prostě instalujte až do konce.
  • Při práci s NSS mějte vypnutý Nokia PC Suite.
  • Připojte telefon ke compu pomocí USB kabelu v režimu PC Suite.
  • Spusťte NSS a klikněte vpravo nahoře na logo Lupa.

Obrázek

• Klikněte na ikonu "Phone Info"

Obrázek

• Do políčka "Product code" zadejte vámi požadovaný PC, zaškrtněte okénko "Enable". a klikněte na "Write".

Obrázek

• Políčko "Write" na pár vteřin zešedne.

Obrázek

• Po úspěšné změně se "Write" vrátí zpět, vy kliknete na "Read" a po probliknutí okna se objeví aktuální údaje a tak zjistíte jestli se PC opravdu změnil.

Obrázek

• Tímto je PC změněn a pokud ste použily správný PC můžete udělat aktualizaci bez ztráty češtiny, další odpovědi hledejte zasejc dolejc :wink:
  • Pro další kontrolu PC pomocí NSS (lze použít místo vyndání baterie a zjištění PC telefonu připojeného ke compu) otevřete program a opět klikněte na "Lupu", "Flash" a "Scan".

Obrázek

• V levém bílém poli se vám objeví aktuální PC.

Obrázek

Často kladený dotaz při změně PC
  • Přicházím změnou PC o záruku?
    Ano změnou PC (pokud se zjistí) přicházíte o záruku ale -> po aktualizaci FW se změněným PC jej stačí vrátit na původní a neměly by nastat problémy. Je to hodně diskutované téma a vycházím jak ze svých, tak i ze zkušeností mnohých uživatelů -> Ti co přehrají operátorův FW na čistý a nastanou problémy s telefonem dejte ho do autorizovaného servisu a tam po tom nebudou pátrat, u majitelů šedivek bez origo záručního listu Nokia bych se vůbec nebál protože ho v autorizovaném servisu na záruku stejně nepřijmou ale můžou záruku uplatňovat u prodejce, který stejně musel udělat změnu (respektive v boxu přehrát FW s češtinou) PC aby telefon obsahoval češtinu, a ten by to měl řešit. U umrtvení telefonu při aktualizaci se o změně PC nezmiňujte (vůbec o tom nemluvte) a jiná závada je už o něčem jiném :wink:

Člověk se pořád učí
Chybové hlášky prosím pište celé a přesně. Jsou velmi důležité!
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

Naposledy upravil šulda dne 25 pro 2010, 06:50, celkově upraveno 5

25 pro 2009, 16:41
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: N5800+8GB
Heslo k uploadům: maverik.ForumNO.net
Jak směnit PC?

28 led 2010, 17:27
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Už si dostal odkaz jinde od Generic viewtopic.php?f=53&t=18510&hilit=zm%C4%9Bna+product+code

Člověk se pořád učí
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

28 led 2010, 17:54
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: HTC Desire
Reputace: -2
Příspěvek Re: Flash firmware + Čeština v telefonu změnou Product code
Parada, fungovalo, ovsem az na jeden problem, prehral jsem soft a nyni mam v telefonu JEN cesky znaky... JAK se da pohodlne zmenit to abych po stisku Z psal opet Z a ne Y a pri stisku sipecky v kombinaci se znakama na klavesnici se psali ty znaky ktery jsou na klavesnici a ne cesky znaky(cili aby byla klavesnice opet anglicka ale jazyk telefonu CZ? pripadne jazyk telefonu muze bejt taky ANJ to mi nedela problem, vetsi problem je ze musim psat po pameti)

Konecne jsem se zbavil hruzostrasny Nokie N97 a poridil HTC Desire, a pripada mi ze jsem vymenil skodovku(sice v plny vybave, ale popravde, k cemu mi je klimatizace, kdyz zacne fungovat az pri vystupu z auta?) za porshe...

20 úno 2010, 20:27
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Nemáš telefon vyrobený pro český trh. Má QWERTY klávesnici a ta nepasuje k českému FW. Buď si nech češtinu a vyměnit klávesnici nebo ,jak píšeš že ti EN nedělá problém, vrať zpět PC a udělej reflash FW.

Člověk se pořád učí

21 úno 2010, 02:49
Začátečník
Začátečník
po vraceni na puvodni pc mi to nechtelo reflashnout a hazelo to ze mam aktualni fw a ze nejde prehrat, takze jsem si na netu nasel UK pc a pak to slo

vec se ma tak ze ziju v irsku a tak pro me cesky znaky nemaj smysl, navic si myslim i tak ze nemaj moc smysl a akorat to zdrzuje, takze radsi anglickou klavesnici kde mam veskery specialni znaky jako @/();:'?!%& hned pod sipeckou a nemusim do mapy znaku, dost mi to ulehcuje psani...

Konecne jsem se zbavil hruzostrasny Nokie N97 a poridil HTC Desire, a pripada mi ze jsem vymenil skodovku(sice v plny vybave, ale popravde, k cemu mi je klimatizace, kdyz zacne fungovat az pri vystupu z auta?) za porshe...

23 úno 2010, 09:30
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Nevěděl sem jaký máš PC. Jen sem předpokládál že máš UK ;)

Člověk se pořád učí

23 úno 2010, 10:37
Začátečník
Začátečník
bohuzel, byl tam brandovany od o2... Jeste ze to jde tam snadno zmenit...

23 úno 2010, 18:46
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia N96
Nevím,jestli špatně hledám :( ale nemohu najít PC na N 5230.Tak se ptám,jestli by bylo možno tento PC sehnat,podotýkám telefon je kupovaný v cizině.

07 bře 2010, 07:16
ForumNO Helper
ForumNO Helper
šulda píše:
Pro ty co nenajdou v seznamu PC pro svůj telefon -> napište si sem o něj a já ho do seznamu přidám.

Jen nevím jaké máš RM, ale snad to bude 588 a taky verzi FW :?: Nejnovější verze FW 12.0.089 RM - 588 -> BLACK_RED 0587884, BLACK_BLACK 0585610, WHITE_BLUE 0585944, WHITE_PINK 0587761, WHITE_RED 0584947, WHITE_SILVER 0589701. Můžeš si vybrat ;)

Člověk se pořád učí

07 bře 2010, 15:09
Začátečník
Začátečník
Vřelé díky příteli :super:

-- 07.03.10 18:11 --

Takže jsem se radoval předčasně.Vše jsem zadal podle výše uvedeného návodu ale dole v liště(NSS)mi to píše:Write new values...Error.Tak jsem zkoušel i jiné PC ale napíše mi to ,to samé.Podotýkám že mám SV 12.0.089, RM-588,custom version 12.0.089.C02.d

07 bře 2010, 15:21
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Tohle je o ovladačích v počítači a ne o PC. Máš při změně PC vypnuto PC Suite :?: Pokud ano tak odinstaluj PC Suite a zkus znovu změnit PC. To je ta kratší cesta, možná přijde delší :D

Člověk se pořád učí

07 bře 2010, 16:37
Začátečník
Začátečník
Problém trvá,změnil jsem dokonce notebook za stolní pc,odinstaloval jsem i pc suite ale pořád ta samá chyba :(

07 bře 2010, 17:08
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Máš aktuální verze PC Suite a NSS :?: Pokud ano tak zkus to delší ;) Uff, nechtělo se mi to psát znovu tak sem hledal (ta hlava děravá :roll: ):
šulda píše:
Doporučil bych ti odinstalovat z PC vše co má v názvu Nokia. Pak spustit >>Nokia PC Suite Cleaner<<. Stáhnout >>NSU.cz<< a >>PC Suite.cz<< nainstalovat a vyzkoušet, připojit telefon a vyzkoušet. Pokud se i potom bude telefon schovávat tak ač nerad poradím trojhmat a formát karty.

Člověk se pořád učí

07 bře 2010, 17:19
Začátečník
Začátečník
Takže super super :lol: už ji tam mám.Nějakým zajímavým způsobem asi na podesáte jse mi ten PC podařilo dostat do telefonu a čeština mi jede,takže vřelé díky tobě

07 bře 2010, 18:18
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia N97
Heslo k uploadům: make-up.ForumNo.net
dík šulda, jednoduchý a jasný návod, vše v proběhlo v pořádku na mé N97. Jsem nečekal, že to bude tak jednoduché. Ještě jednou děkuji,jen doufám, že se něco nepo....

12 bře 2010, 13:12
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: 6210 Navigator
šulda píše:
Pro ty co nenajdou v seznamu PC pro svůj telefon -> napište si sem o něj a já ho do seznamu přidám.

ahoj, potřeboval bych PC na 6210Navigator RM-367

diky

14 bře 2010, 10:07
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Nevím jakou máš verzi FW nyní v telefonu. Dostupná s češtinou je 04.13 PC - BLACK - 0557273, RED - 0557341. Pro verzi 03.08 - CZ CV B - 0570827 ;)

Člověk se pořád učí

14 bře 2010, 10:23
Začátečník
Začátečník
měl jsem tam nákou 3.xx, no a teď tam mám 5.16, ale ta není česká :( teď hledám co s tím. Samozřejmě že mám šedivku :) (PC 0557253)

14 bře 2010, 11:10
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Pro tuhle verzi čeština není a s tím ti bohužel nepomůžu, downgrade končí v drtivý většině smrtí, proto to ani v servisu nechtějí dělat.

Edit: Koukám že tuhle verzi mají operátoři a je tam i polskej Polkomtel, ale jestli obsahuje češtinu to opravdu nevím a ještě je to brand :o PC - 0573404

Člověk se pořád učí

14 bře 2010, 14:36
Začátečník
Začátečník
díky, ts tím downgrade jsem se taky dočetl, takže zatím nechám tu en, možná vyzkouším tu polskou, jak jsi psal, ještě uvidím. Díky

14 bře 2010, 15:03
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Každopádně v tý polský bude i EN, ale ten brand brrrrrrrrrrrrrrrrr :roll:

Člověk se pořád učí

14 bře 2010, 16:07
   [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Bookmark and Share