Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 17 říj 2018, 11:28

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 12 ] 
Hledat v tomto tématu:
 přípomínka-návrh k uploadu 
Autor Zpráva
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Model telefonu: Nokia C6 Black
Heslo k uploadům: assassin.forumNO.net
Reputace: 9
Příspěvek přípomínka-návrh k uploadu
Zdravíčko..
přiznám jse že jsem big lama na angličtinu a velice se mi nelíbí když se kouknu na novou app a vidím celé jen v angličtině, co takhle zavést popis apliakce? 1-2větami i slovy klidně o co vlastně jde..

sice to je blbost mužu si to vygooglit a pod..ale na mobilu složíté :-)

Díky za připomínky a kamenování a nadávky :-D

Obrázek

02 bře 2010, 20:30
Profil ICQ
Maximální uživatel
Maximální uživatel
Model telefonu: Nokia N95
Heslo k uploadům: Kotvic.ForumNO.net
Reputace: 60
Příspěvek Re: přípomínka-návrh k uploadu
Nápad to není špatný, ale mám pocit, že to asi neprojde. Někteří uploadeři se snaží co jim síly stačí a není třeba zavádět další pravidla (kterých máme už i tak dost). Bohužel jsou tu i odfláknuté uploady bez popisu o co se jedná, ale co s nimi chceš dělat? Mazat je? Problém je hlavně v tom, že si lidi zvykli že mají všechno až pod nosem a zlenivěli při přispívání nových věcí pro ostatní. S tím žádné pravidlo nic neudělá a bojím se spíš ještě menšího počtu uploadů.

NOKIA N95 BROWN FW 31.0.017 + 8GB SanDisk
Siemens SX1 FW 15 CZ + 64MB Nokia MMC
Obrázek

03 bře 2010, 07:34
Maximální uživatel
Maximální uživatel
Model telefonu: Nokia N95 8GB,Bluetooth sluchátka B-Speech Calypso SP, Vodafone cz
Heslo k uploadům: darth.hokro.ForumNO.net
Reputace: 206
já dávám google translate :D

Obrázek
Obrázek
Tyto UB pro mě stvořil Jeryk. Moc mu za ně děkuji

03 bře 2010, 07:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Tak s tím musím souhlasit.
Na druhou stranu chápu že uploadeři nemůžou zvládat vše, takže jim patří díky kromě uploadů aspoň za ty copy/paste popisy v angličtině, případně výsledek z Google překladače (někdy než to, tak je lepší nechat originál, ale člověk se u toho aspoň občas pobaví :D )
Chtěl bych taky připomenout, že fórum dělají předevšém samotní uživatelé, takže někdo, kdo danou aplikaci/hru používá, může přece udělat nějaký jednoduchý popis v češtině, případně znalci AJ popis přeložit :idea: . Myslím že když pak klikne na bonz tlačítko nebo upozorní autora topicu, tak bude popis moderátorem nebo autorem přidaný do prvního postu (a ještě určitě dostane R+ :wink: )

Dál bych navrhoval, aby uploadeři nezakládali nesmyslně nový topic každé nové verzi aplikace když už ho tu má.
Prase aby se tu v tom pak vyznalo, a navíc to degraduje práci autorů seznamů aplikací a her.

A ještě jedna věc:
Často se tu objeví freeware aplikace uploadnutá na E-disk. Ve většině případů to bývá zbytečné, a řekl bych že až hloupé . Stačí přece dát do code link k autorům, většinou mají svůj web v EN. (výjimkou jsou někdy Rusové a Číňané. Škoda - mívají vynikající aplikace). Uploader ušetří práci nejen sobě s uploadem a heslováním, ale i ostatním uživatelům, kteří tak mají neustále k dispozici link na aktuální aplikaci, nemusejí se zdržovat s opisováním kódu + čekáním na link ke stažení a následným rozheslováním archívu, odpadají mrtvé linky, k dispozici bývají i další aplikace od stejného autora + další užitečné linky , autor má aspoň částečný přehled jaký je o jeho práci zájem a to ho může motivovat k další práci... atd.

Off topic:>@$$@$!n:
Proč se ti to zdá na mobilu složité? :shock:
Mimochodem: "v místě mého bydliště" ty české popisy u téměř všech aplikací a her jsou :wink:

EDIT:
Kotvic píše:
Problém je hlavně v tom, že si lidi zvykli že mají všechno až pod nosem a zlenivěli při přispívání nových věcí pro ostatní. S tím žádné pravidlo nic neudělá a bojím se spíš ještě menšího počtu uploadů.

Souhlas, tohle vidím den co den. Obecně je bohužel je tendence, že většina lidí vyžadije všechno ihned, zdarma a na jedno kliknutí. Hlavu mají často jen na čepici (a může za to hlavně Nokia a M$ :D )
Jinak to ale nemusí přece být hned pravidlem, už takhle je tady "přepravidlováno". Stačí to uploaderům jen doporučit.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

03 bře 2010, 08:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Model telefonu: Honor 9
Reputace: 121
S tímto nápadem plně souhlasím a jsem pro všemi jedenácti :)

Některé uploady tady jsou vážně odstrašující pro každého, kdo neumí aj...a občas i pro ty co umí.

Dneska jsem náhodně otevřel nový upload a nestihl se divit.

Obrázek Obrázek
Novinka od GL.

360 × 640 (5800)
[EN]

Nechci se nějak dotknout či urazit autora. Zkrátka to byl první upload co mi přišel pod nos. Takže se omlouvám předem. ;)

Ale ten popis hry "Novinka od GL" mi fakt neřekne absolutně nic. Pěkné, že je v čj ;)

• To je upload typu "obrázek + downl link"
Ještě horší jsou ty typu "název + down link"
a třetí kategorie jsou "Obrázek + hafooooo aj textu(popř. google překlad přiložen) + down link"

Než použít google translate, který zřejmě používá dávno zapomenutý jazyk "český", to už je lepší tam nechat AJ. Ti co aj umí at si přeloží, ti co neumí, at radši nic nečtou, než tu hrůzu co google vyhodí :)

Sekce filmy má celkem pěkně pořešené uploady, ale s mob. hrama/aplikacema, na které se todle forum zaměřuje je to fakt zlé.

Většina lidí leze na více for, a ti co neumí AJ se musí spoléhat na česká fora. A pokud tu vidí absolutní kopii toho, co je na známém foru (které začíná na i, končí na t a mezi tím je pmar), tak to pro ně nemá cenu. To že je to na českém foru jim nepomůže k tomu, aby textu porozumněli.

Ti, co něco uploadují, by měli bud text přeložit za pomocí svých znalostí a výpomoci překladače. Nebo zkrátka otestovat a popsat vlastními slovy.

Já osobně tu nemam zrovna dvakrát moc uploadů, ale každej mam přeloženej do Čj. Většinou origo přeložený text + nějaké osobní postřehy. Ne vždy uplně 100% srozumitelný pro všechny (ti, s IQ jako 100 hlídačů na parkovištích a nižším tomu neporozumí :lol: ) ale snažím se.

A pokud zastáváte názor, že to uploadeři nejsou schopni zvládat, tak založit novou hodnost. Podobnou "korektorům", takový "korektor uploadů", či jak to nazvat. (btw. nějaký korektor by měl projet celej tendle text :D ) Určitě by to několik lidí zvedlo ze židle a začli by aj popisy překládat do čj a upravovat do smysluplné formy [včetně mě :D] (např. u uploadů typu "název + down link" dohledat a doplnit popis atd...)
Třebas nechat viditelný ČJ text a dolu, do spoileru, dát původní aj text (kdyby někdo chtěl)
Tím by se úroven uploadů dost zvedla si myslím ;)

Domluvil jsem :beach: :declare:

Jenom dvě věci smrdí jako ryba... a jedno je ryba! :lol:
5110>3510>3220>n70>n73>5800>Nexus S>Galaxy Nexus>Nexus 4>Nexus 5>Nexus 5X>Honor 8 > Honor 9

http://www.playsvet.cz

03 bře 2010, 17:54
Admin
Admin
Model telefonu: Sony Xperai Z + HTC ChaCha + Nokia N900
ROM: Omni rom 5.1.1.
Heslo k uploadům: Jeryk.ForumNO.net
Reputace: 113
loqan: Alebo je možnosť iná, že stačí keď nájdeš popis, obrázky, atď... a použiješ tlačítko Obrázek my tam ten podpis kludne vložíme aj pripíšeme kto ho spravil. A nemusí byť ani nová hodnosť.

Prosím používajte tlačítko Obrázek, dosť nám pomáha. Sony Xperia Z (Android 5.1.1, Rooted, Unlocked BL, HTC ChaCha A810e (Android 2.3.5), N900 FW 20.2010.36-2, N85 FW 31.002
Obrázek

03 bře 2010, 18:15
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
ono jde o to, že stačí jak napíše člověk jednu větu a prostě charakterizuje o co v té app jde..:) je to jen návrh..

Obrázek

04 bře 2010, 06:49
Profil ICQ
Platinový uživatel
Platinový uživatel
Model telefonu: N81 8GB
Heslo k uploadům: rajtas.ForumNO.net
Reputace: 84
nechci bejt nějakej rejpavej ale...

na angličtinu nejsem nějaký přeborník ale základy zvládám ale to patří jinam.

Naprostá většina her a aplikací je v angličtině a máloco je přeloženo do Čj. Když nezvládáte základy tak jak chcete něco dělat v aplikaci natož postupovat ve hře když tomu nerozumíte?
Jako pravidlo je to naprostá blbost a to s tím aby to uploader překládal v překladači a pak vysvětloval je taky hloupost. Proč? protože jemu vyjede stejnej patvar jako vám a když tomu nerozumíte vy jak tomu bude rozumět on (v případě že taky anglicky neumí). Buďte rádi že někdo něco uploaduje a popis si můžete najít sami...

ForumNo pro vás něco "dělá" tak pro něj udělejte i něco vy. S tímhle přístupem budete za chvilku chtít aby vám uploader ještě poděkoval za to že pro vás něco sehnal...

[center] Hádat se na internetu je jako závodit na paralympiádě. I když vyhraješ, pořád jsi kripl .

04 bře 2010, 21:35
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
rajtas píše:
Naprostá většina her a aplikací je v angličtině a máloco je přeloženo do Čj

Do her nedělám, ale u aplikací s tebou vůbec nesouhlasím. Podle mě u aplikací naopak máloco přeložené do češtiny není.

Jinak máš jistě v zásadě pravdu, ale nemůžeš to zobecňovat. Vem si, že ve většině aplikací a her jsou jednoduché popisky funkcí v nejzákladnějších EN termínech které zvládne každý kdo se občas s EN setkává, nebo může postupovat intuitivně či metodou pokus/omyl a za chvilku si to zažije (takhle jsem kdysi postupoval i já, a dneska ty app občas překládám :D )
Ale v popisech už bývají méně běžné výrazy, které mohou člověku EN neznalému dělat potíže. A on potřebuje aspoň vědět, o co vlastně v takové app/hře jde, aby věděl jestli má pro něj smysl ztrácet čas překládáním či hledáním překladu toho popisu, nebo instalací na blind a zkoušením neznámého. To druhé o to víc platí právě tady na ForumNO, protože se k tomu přidává ještě decryptování archívu (známe to - špatně zkopírované či opsané heslo, a už vůbec ta podle mě zbytečná nutnost heslování)

Off topic:Jinak každému kdo má s EN "potíže", doporučuju přepnout telefon či aplikace ve kterých to jde, právě do EN. Uvidíte, že se do toho za chvilku dostanete a pak už vám to ani nijak zvláštní nepřijde, a pomůže vám to v těch nepřeložených app/hrách i jinde - třeba na EN fórech.
Já sám ještě relativně nedávno s EN taky docela zápasil, ale přesně takhle jsem to dělal já, a dneska už je mi jedno, jestli mám aplikaci v EN nebo RU, většinou to ani nevnímám (a pomalu začínám rozumět i některým čínským popiskům :D ).
Ale na to, abych v EN sesmolil víc než dvě holé věty to není :D , a u delších textů třeba Symbian-freak si musím vypomáhat slovníky v kombinaci s Google překladači. Na ty zkopírované popisy aplikací nebo changelogy mi to ale víceméně stačí.
Zrovna teď jsem koukal, že mám v jednom telefonu bůhvíproč X-plore přepnutou do EN :D . Asi už dlouho :D , a vůbec jsem si to neuvědomoval. A to nepočítám jisté zajímavé kombinace (třeba i RU/ EN/CZ/CN :D ) u aplikací které často používám a začal jsem je překládat, ale nedokážu se dokopat k tomu, abych překlady dokončil.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

05 bře 2010, 12:20
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Nechci se vtírat, ale jesli mi dáte možnost vstoupit kvám do týmu, klidně to info budu doplňovat :)

Obrázek

05 bře 2010, 23:04
Profil ICQ
Platinový uživatel
Platinový uživatel
Model telefonu: N81 8GB
Heslo k uploadům: rajtas.ForumNO.net
Reputace: 84
@$$@$!n: tímhle postem sis u mě vysloužil jeden hlas a to NE. Kdyby o tom někdo z týmu přemýšlel tak na rovinu říkám že já budu proti. Mysli si o mě klidně že jsem hajzl ale tenhle přístup se mu nelíbí. Napřed mi dejte rank a já pak budu něco dělat, wohoho.. vtipálku... :evil:

[center] Hádat se na internetu je jako závodit na paralympiádě. I když vyhraješ, pořád jsi kripl .

06 bře 2010, 19:37
Maximální uživatel
Maximální uživatel
Model telefonu: Nokia 6630 + SonyEricsson P990i + HTC Touch Cruise (Polaris)
Heslo k uploadům: sanchezz.ForumNO.net
Reputace: 11
Tak opět musím říct tomutu návrhu NE. Bohužel času je opravdu málo a na překládání všeho do AJ není opravdu čas. Spíš bych řekl, že mi v dnešní době, kdy se všichni povinně učí cizí jazyk - hlavně angličtinu, příjde dost divné, že s tím má někdo velký problém...nejde spíš jen o pohodlnost

Pokud potřebujete poradit, mailujte na: sanchezz@forumno.net

Obrázek
Obrázek
Obrázek

19 bře 2010, 18:22
Profil ICQ
   [ Příspěvků: 12 ] 
Bookmark and Share