Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 10 pro 2018, 06:10

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 5 ] 
 Nemožnost updatu FW SGS2 
Autor Zpráva
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: SAMSUNG Galaxy S2 (i9100) Noble Black ; iPhone 3G 8GB NonJB + Koss The Plug
Heslo k uploadům: sir.ed.ForumNO.net
Reputace: 0
Příspěvek Nemožnost updatu FW SGS2
Již je to nějaký ten pátek kdy SAMSUNG vydal update FW 4.0.3. V poslední době ( půl rok ) jsem v rámci rodiny kupoval 3 SGS2. Nejednalo se o verzi přímo pro ČR, ale o dovoz. Nicméně na dvou ze tří telefonů tento update naběhl v podstatě po oficiálním vydání ihned. Avšak u mého stále ne a ne...

Přikládám schválně pro představu co mi to píše, pakliže jej připojím ke KIES a to nemluvím o nesmyslném telefonním čísle, které jsem tam ani nezadával a navíc není moje :D . Navíc screen displeje s verzí atp.

Nějaké tipy ? :(

:arrow: http://imageshack.us/photo/my-images/68 ... 00012.png/
:arrow: http://imageshack.us/photo/my-images/846/sgs2.jpg/

Obrázek
. . . usilovně na podpisu pracuji Obrázek

18 kvě 2012, 18:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Admin
Admin
Model telefonu: HTC Evolution 3D
ROM: STOCK
Reputace: 64
Příspěvek Re: Nemožnost updatu FW SGS2
Volby, info o telefonu softwarové aktualizace. Nenaběhnete ti to ani po tomto "nuceném" vyhledání aktualizací? (Pak je to zřejmě zvláštní)
Druhá otázka: Máš rootnutý telefon? Pokud jo, tak jedině unroot a aktualizace. S rootem, pokud se nepletu to nelze.
Pokud nemáš ani jedno ani trošku nepomůže, nechávám dalšímu rádci. :D

Kritika je pro mě dar, díky kterému je budování výzva.
Jsem taky jenom člověk, nejsem tu věčně. Potřebuji chlastat a souložit.

18 kvě 2012, 21:14
Admin
Admin
Model telefonu: HTC Evolution 3D
ROM: STOCK
Reputace: 64
Volby, info o telefonu softwarové aktualizace. Nenaběhnete ti to ani po tomto "nuceném" vyhledání aktualizací? (Pak je to zřejmě zvláštní)
Druhá otázka: Máš rootnutý telefon? Pokud jo, tak jedině unroot a aktualizace. S rootem, pokud se nepletu to nelze.
Pokud nemáš ani jedno ani trošku nepomůže, nechávám dalšímu rádci. :D

Kritika je pro mě dar, díky kterému je budování výzva.
Jsem taky jenom člověk, nejsem tu věčně. Potřebuji chlastat a souložit.

18 kvě 2012, 21:14
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: SAMSUNG Galaxy S2 (i9100) Noble Black ; iPhone 3G 8GB NonJB + Koss The Plug
Heslo k uploadům: sir.ed.ForumNO.net
Reputace: 0
Android je pro mě vcelku "novinka" takže root systému atp. jsem upřímně zatím nezkoušel :) Ani po nuceném vyhledání aktualizace to nic nenajde. Je dost možné, že to ti borci v tom shopu rootovali sami a takhle to dopadlo.

Citace:
Dobrý den,

Samsung Galaxy S2 se vydával v několika verzích, a podle toho Vám
je nabídnuta aktualizace firmware, zastavte se v Praze na výdejně,
pokusím se Vám SW přehrát na místě, ale nemám zde plnou podporu,
tudíž Vám nemohu zaručit, že se to povede na počkání a nebudete zde
muset telefon nechat.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Team MobilTEL.cz

Tohle mi odepsali, když jsem se na ně s tímhle problémem obrátil. Je fakt, že bych to nejraději udělal doma, přeci jenom nejsem žádná lama a nováček v mobilním světě :D

Obrázek
. . . usilovně na podpisu pracuji Obrázek

19 kvě 2012, 17:05
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
hitmanhunt píše:
S rootem, pokud se nepletu to nelze

Nepleteš se (nebo se pleteme oba :D )
sir.ed píše:
Je dost možné, že to ti borci v tom shopu rootovali sami

Bez záruky: nerad bych kecal, ale rootnutý Android se dá poznat podle verze kernelu:
"2.6.35.7- I9100XWKI8-CL616395
root@DELL149#2"
Vycházím z toho, že pokud si dobře vzpomínám, tak se to dá poznat z výsledku příkazu su v terminálu. Jak je tam ten #, tak je Android rootnutý, a když je místo něj $, tak se jedná o nerootnutou (Stock) ROM.
Prosím kdyžtak odborníky na Android o upřesnění, potvrzení či vyvrácení.
Přece jen už je to nějaký ten pátek, co jsem si s terminálem a vlastně i Androidem naposledy hrál (a taky prokopovy paměťové bloky už dávno potřebují upgrade :D )

No a jinak samozřejmě klasika: pokus o instalaci/zprovoznění aplikace vyžadující root.

sir.ed píše:
Je fakt, že bych to nejraději udělal doma, přeci jenom nejsem žádná lama a nováček v mobilním světě

Tenhle přístup se mi líbí Obrázek (ovšem pozor na záruku :wink: )
Takže pokud je rootnutý, a chceš aktualizaci: unroot + update, nebo flashnout přes ODIN oficiální Stock ROM (měl bys jí najít na samifirmware.com) + případný update. Spíš bych ale volil flash nějaké Cyanogen ROM, případně Ice Cream Sandwich (nevím jaká je momentální situace s ICS na SGS II. Možná už dokonce umí i budit při vypnutém telefonu, normální správu RAM, APN wap.... )

Tady je kdyžtak ODIN v1.85 :
http://www.uloz.to/9793479/odin3-v1-85-rar

Možná existuje novější, ale s touhle verzí jsem před časem do jednoho rootnutého SGS II flashnul Stock ROM staženou ze samifirmware.
Šlo o reklamaci, takže jsem použil i JIG pro reset binary counter, a majitelka neměla s reklamací žádný problém. Více info o JIG zde:

http://forum.sgs2.cz/viewtopic.php?f=11&t=56

PS: pozor kdyžtak na distribuci KI8, něco si o tom zjisti. Pokud to dobře chápu, tak je to ve tvém případě to samé jako se šedivkami v Symbianu - v Symbianu se to řídí PC, v Androidu KI. Ale co jsem tak četl, některé distribuce bývají lepší než jiné, mlhavě si pamatuju že jeden čas se doporučovaly právě na SG I a II polské a ruské distribuce.

Pro FNO tým:
Spoiler: Zobrazit
Fakt to musím pořád ještě dávat do code? Mně je to sice putna, sám si na http odkaz v code kliknu, a na tagy mám šablony, ale jak už jsem psal xkrát: fóra mají lidem život ulehčovat, a ne ztěžovat tam kde to není nutné

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

20 kvě 2012, 06:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
   [ Příspěvků: 5 ] 
Bookmark and Share