Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 25 kvě 2018, 15:03

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 23 ] 
 hack 5230 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Reputace: 0
Příspěvek hack 5230
Zdravim. Nemohl by mi někdo napsat návod pro "***" jak hacjnout nokii 5230 RM-588 nebo kdyby se našel někdo z prahy kdo by to za nějakej poplatek udělal :D

29 kvě 2010, 07:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia 5230
Příspěvek Re: hack 5230
Já bych prosila to samé u stejného telefonu jen město je Brno.
Moc prosíím

27 črc 2010, 17:48
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia E61, N900, nonFinlandia OS telefony
Reputace: 3
viewtopic.php?f=130&t=16181&start=0

27 črc 2010, 18:13
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia N8 Green 16 GB + MicroSDHC 32GB CWF Symbian BELLE PR.3.0 H@cked
Heslo k uploadům: marcoss421.ForumNO.net
Reputace: 31
Ten návod na Helloox2 je ale len pre verziu 12.0.89....

Dúfam že týmto príspevkom neporušujem žiadne pravidlo.... ak áno, tak ma to mrzí.......
???HĽADÁTE FILM???

Obrázek
R+ NIKDY NIKOMU NEUŠKODILO

Nokia N8 FW. 022.014 alias Symbian ANNA alias PR 2.0 nájdete TU
Uniknutá verzia

Obrázek

27 črc 2010, 18:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: SGS II + Nexus S
Reputace: 6
viewtopic.php?f=130&t=18957&hilit=PNHT

+

viewtopic.php?p=152928#p152928

Zde na fóru už jen sporadicky jednou za čas, když tak pište PM/SZ!

01 srp 2010, 14:34
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
>marcoss421:
Přes HelloOX v2.03 jde u 5230Shit hacknout nejen fw 12.0.089, ale taky 11.0.079, 10.0.071 a 10.0.067.
A ti dva verzi svého fw neuvedli...

>DeepTranceR:
V tom tématu ale nikde nevidím pro 5230 upravené soubory, a nemá je ani rusnak-cobra na fwromkách. Za chvilku tam tedy přidám odkaz aspoň na fw 20.0.005 (RM-588) + dva další telefony které tam ještě nejsou.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

01 srp 2010, 16:44
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia N8 Green 16 GB + MicroSDHC 32GB CWF Symbian BELLE PR.3.0 H@cked
Heslo k uploadům: marcoss421.ForumNO.net
Reputace: 31
ja som to myslel tak, že len do tej verzie... vyššie už nie...

Dúfam že týmto príspevkom neporušujem žiadne pravidlo.... ak áno, tak ma to mrzí.......
???HĽADÁTE FILM???

Obrázek
R+ NIKDY NIKOMU NEUŠKODILO

Nokia N8 FW. 022.014 alias Symbian ANNA alias PR 2.0 nájdete TU
Uniknutá verzia

Obrázek

03 srp 2010, 14:49
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia 5230
ja mam 20.0.015, nebo tak něco a HeloOx mi stačí, pořád hackuje tento mobil, a proto nevidím důvod jít přes phoenix/JAF

15 srp 2010, 22:31
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: E7, 700, N9, N900
Reputace: 4
Tommasu: Asi těžko, když na stránkách HelloOX2 je 5230 jen do 12.0.089. :roll:
To je důvod proč flasovat. ;)

myNokia.cz - informační centrum Nokia

16 srp 2010, 11:47
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: N8-00 OS Belle 16+32 Gb Hacked - N95-01 8Gb FW 35.0.002 - Hacked
Heslo k uploadům: The Jackal 88.ForumNO.net
Ja musim rict, ze jsem hackunl pomoci hellooX svou 5230 starsi FW, pak kdyz jsem aktualizoval a obnovil zalohu dat, tak hack porad platil. ted kdyz jse preinstaloval SW tak hack uz nejak nechce fungovat. zastavi se mi to na jednom bode pri rozbalovani souboru z helloox a je to mrtve. takze nevim cim to je

28 lis 2010, 21:49
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: E7 Belle Hacked
Reputace: 69
Předpokládám že když umíš psát tak umíš i číst. Píše se tu že HelloOX funguje jen do určitých verzí FW tak tam hledej svůj problém. To že zůstal po aktualizaci hack přes HeloOX funkční platilo dokud se neudělal formát C: a i když si formát nedělal a po aktualizaci je hack fuč tak už ho zřejmě přes HelloOX nesprovozníš. Takže následuj odkazy a na hack nezbývá než metoda PNHT.

Člověk se pořád učí
Chybové hlášky prosím pište celé a přesně. Jsou velmi důležité!
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

28 lis 2010, 23:34
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: N5230
Dnes jsem provedl hack na své Nokia 5230 fw 50.0.001 RM-588 z oficiální distribuce volného prodeje pomocí JustItHack v 1.01. Na první pokus a bez problémů.

http://www.uloz.to/10635529/justhackit.zip

15 říj 2011, 12:07
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia 6300
pls =>dedek.ivo
mohl by jsi mi jako absolutnímu loupákovi jaksi popsat postu toho tvého Ha**cku, jelikož EN nezvládám a gogpř.píše nějaké nesmysli.THX

08 úno 2012, 16:50
Začátečník
Začátečník
O vše se postará výše zmiňovaná aplikace. Sama. Tu aplikaci je třeba certifikovat a v tom vidím problém, jelikož certifikát už 3/4 roku nelze žádnou cestou sehnat. Jinak výše zmiňovanou app přímo ze zveřejňeného linku na ulozto.cz stáhnout, certifikovat, instalovat a spustit. A hotovo. Od té doby vyšel upgrade fw Nokie 5230 a hack mi v pohodě zůstal.

08 úno 2012, 17:36
ForumNO Helper
ForumNO Helper
:arrow: New Hack By IAL (Bez Certifikatu,All Nokia FW) (tzv "IAL hack" nebo "Dr. Web hack")
:arrow:New Symbian Hack without PC by CODeRUS (tzv "UMU hack")
:arrow: Google -> 'Norton hack' (kupodivu tady na FNO není, možná ho přidám)
:arrow: Hack bez certifikátu!!! (tenhle uvádím spíš jen do počtu kvůli názvu tématu. Funguje jen za určitých podmínek na určitých telefonech, ale svého času to krátce byla bez OPDA certifikátu jediná možnost hacku Symbianu pro některé telefony a lidi kteři se báli či neměli bez PC s Windows možnost PNHT flashacku)

W710i píše:
jelikož EN nezvládám

Co ti prosím bránilo najít si ten postup během pár okamžiků v češtině nebo slovenštině? Máš-li BAN na Google, Seznam apod, tak co to zkusit místo zbytečného dotazování třeba přímo tady na ForumNO? :idea: Mrkni, jak je to kouzlo jednoduché :wink: Dtto ten Google a Seznam...

W710i píše:
gogpř.píše nějaké nesmysli.

Nevím kdo je "gogpř.", ale tuším že by snad mohl souviset s Googlem (že by snad přítel Google? Obrázek. To ale, zdá se, není zrovna tvůj přítel... :D )
Můžeš v tom případě prosím uvést linky na konkrétní ukázky těch nesmyslů? Sorry, nic ve zlém, ale zatím se mi totiž zdá, jako bys trpěl starým známým syndromem hlupáků - "Nerozumím tomu, neumím číst, 'nejde mi to'... Takže je to blbost, a basta." Off topic:(podle mých zkušeností jde téměř výhradně jen o i- a Windows ovce, viz část mého podpisu . Unixákům & spol je tohle "myšleni" zpravidla zcela cizí :D )
Pokud ses nechytil toho, co píšou nějaká Anickaaaa nebo d€$n€yHaX3r na svých zapadlých blogíscích, tak si troufám pochybovat, že by šlo o nesmysly. Nicméně prosím o ty linky, třeba máš přece jen pravdu.

Off topic:PS: máš-li potíže s gramatikou, tak si prosím před odesláním příspěvku aspoň oprav překlepy (nebo hned po odeslání, ale oprav) Ještě štěstí, že je to aspoň s diakritikou, takovou ďábělskou trojkombinaci bych odmítl luštit :D
(Pokud jsi dysgrafik či dysortografik, tak se omlouvám)

dedek.ivo píše:
Od té doby vyšel upgrade fw Nokie 5230 a hack mi v pohodě zůstal.

Prosímtě, mám k tobě v téhle souvislosti dva dotazy:
1. Jakým způsobem jsi upgradoval fw?
2. Má N 5230 disk Y:// ?

dedek.ivo píše:
jelikož certifikát už 3/4 roku nelze žádnou cestou sehnat.

Mýlíš se, certifikát lze sehnat stále ještě několika způsobyObrázek. Ale v tomto případě jen tak lecjaký certifikát nepomůže, protože JustHackIt a spousty dalších aplikací (často zcela nevinných) je bez installserveru nutné ocertifikovat certifikátem s potřebnými oprávněními. To byly jen OPDA certifikáty + jejich varianty, a právě ty od 21.6.2011. díky soudruhům idiotům z Nokia-Micro$oftu už získat nelze.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

09 úno 2012, 05:28
Začátečník
Začátečník
Na mysli jsem měl certifikát OPDA, ostatní nebrat, jsou jen problémy. Ale to je právě dneska už pasé. :( Při práci si JustHackIt pomůže vytvořením virtuálního disku ( nevím, snad Y ) s vyšším oprávněním ( jestli se nepletu), odkud pak nainstaluje app RomPatcher, což je cílem operace a následně do této app dodá 2 patche, installserver a open4all. Tím je zprovozněný hack. Po ukončení práce disk Y JustHackIt sám odstraní. Hack jsem zkoušel x-krát, na moji verzi fw zabral až tento. HelloOx, nebo jak se to jmenuje, se vůbec nechytá, ten na nové verze fw nemá, ten je stavěný jen na starší. ( Nehaním, konstatuju.) Po nezdařených mi kolikrát zůstal na kartě ten virtuální disk a já nevěděl jak ho odstranit, pomohl většinou restart tlf. a disk zmizel sám. Současnou verzi fw mám 51.0.002.C02.01 a upgrade jsem páchal standardně přes Nokia Updater ze sady Nokia Suite. Ještě jednou upozorňuju, že mám tlf. z volného prodeje, operátoři na upgrade kašlou, vím to, v rodině je 5230citek víc a dělám na nich servis. Všechny brandované od operátorů.

09 úno 2012, 06:40
Začátečník
Začátečník
se omlouvám za nedokončená slova.gogpř=google překladač.
A nedokázal jsem rozlousknout stažený a rozbalený Justhackit.
Jsem zkoušel na OPDA certifikat který tedy nefunguje(servr)
Tak honím další info jak sehnat certifikát na mou 5230.
Jsem plnohodnocená lama a když jsem pročítal Hack pomocí JAF / Phoenix
a zatím jen první stránku mám obavy že něco poss..eru a zmršim mobil.
Měl jsem předtímto HTC Raph s WM a tam to fleshování je absolutně jednoduché.
Nějaké Návody na různých fórech, ale všude právě vytvoření cert. na OPDA a to mefunguje.
Tudíž pátrám dál po nějakém dalším jednoduchém způsobu.Nebo našel by se tu někdo kdo by mi ten certifikát udělal?
THX

09 úno 2012, 11:16
Začátečník
Začátečník
S tím certifikátem je to problém, už to nedělají ani kluci ruští, což je co říct. Do JAF / Phoenix se mi taky nechtělo, používá starou verzi fw pro N5230. A pravda taky je, že starý dobrý Symbian mi zatím udělá vše co na mobilu potřebuju. Jen jsem ho potřeboval trošku promazat a upravit gui.

09 úno 2012, 12:06
Začátečník
Začátečník
Tak děkuji, jdu pátrat dál a pokud na něco narazím dám to sem.

09 úno 2012, 12:58
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Dám ti jednu radu (zdarma :D ): nepátrej, nenarazíš, radši otevři oči :wink:

PROBŮH, proč tu ještě teď řešíte certifikaci ??? :lol: Copak vám nestačí ty odkazy na postupy bez certifikace? :roll: :dash:

Off topic:
dedek.info píše:
už to nedělají
ani kluci ruští, což je co říct.

Generování "plnohodnotných" certifikátů záleželo na klucích čínských. Kluci ruští jim v tom "jen" pomáhali. Takže: 21.6.2011 padli Číňani -> padli i Rusové.
Ať už by je ale generovaly třeba holky z Pobřeží Slonoviny nebo Paroubkovi Marťani, finální slovo měli vždycky soudruzi idioti z Nokie, potažmo ze $ymbian$igned. Proto (jak už jsem ostatně psal v předchozím postu) není od 21.6.2011 nikde možné získat onen kýžený certifikát s patřičnými capatibilities.

W710i píše:
Jsem plnohodnocená lama a když jsem pročítal Hack pomocí JAF / Phoenix a zatím jen první stránku mám obavy že něco poss..eru a zmršim mobil.
Měl jsem předtímto HTC Raph s WM a tam to
fleshování je absolutně jednoduché.

Pokud si dobře pamatuju, tak je to v zásadě úplně stejné. Není se čeho bát, pokud člověk umí číst a trochu myslet. Vždyť jsou u toho proboha i screenshoty, co je na tom nejasného? Já to zvládnul na druhý pokus v době, kdy tyhle podrobné návody teprve vznikaly, a v CZ/SK ještě žádný neexistoval. A to jsem se přitom ještě musel učit zacházet s Windows, protože jsem se toho werku předtím asi 3 roky v podstatě nedotknul :D

Tuším že to tenkrát byla zrovna 5230 (a ten 1. zmršený pokus byla klasika - blbě jsem pochopil jednu část postupu. Na svou obranu dodávám, že jsem to dělal podle návodů v RU a EN, a ty se trochu lišily :D )

W710i píše:
Tak honím další info jak sehnat certifikát na mou
5230.

Např. italské fórum na Nokioteca.net, nebo čínská stránka cer.s60rd.cn.... Ale bude ti celkem k hounu. Jak už jsem psal, s takovým certifikátem nedokážeš svůj telefon hacknout, a nedá se s ním ani dělat skoro nic dalšího. Chceš-li mermomocí bůhvíproč jít na hack Symbianu přes certifikaci, tak máš jedinou mizovou šanci - o vygenerování certifikátu s potřebnými capatibilities pro IMEI tvého telefonu by musel někdo požádat před 21.6.2011. Zjistíš to snadno - postupuj na OPDA nebo Allnokia jako bys žádal o vygenerování certifikátu. Buď ti tamní scripty rovnou vyplivnou linky ke stažení, nebo nikdo nikdy o vygenerování nezažádal a zřejmě už nikdy ani vygenerovat nepůjde. Ale ruku na srdce - šance je minimální, neztrácej čas. Radši ho věnuj tomu, že se znova podíváš co jsem napsal na začátku předchozího postu. Tentokrát přitom ale ve vlastním zájmu zkus otevřít oči, a především je měj otevřené až si budeš číst ty postupy. Jinak ten telefon raději někomu věnuj, protože se s ním bez otevřených očí stejně nedostaneš o moc dál než za volání, muziku a možná navigování, i kdyby ti ho někdo hacknul. Věř mi, že opravdu stačí jen číst (a samozřejmě aspoň trošku myslet) :wink: Myslím to upřímně - opravdu upřímně, na rozdíl od šmejda Grosse a jeho rudé sebranky.

w710i píše:
Nebo našel by se tu někdo kdo by mi ten certifikát udělal?

Nenašel. Tady ani nikde v celém známém vesmíru (jen kdybys se ti povedlo ukecat soudruhy idioty v Nokii)
Zapomeň na to.

W710i píše:
...všude právě vytvoření cert. na OPDA

ehmm.... Všude jsi 100% nebyl, a navíc na známých i většině méně známých synbianových fór, která ti během chvilky najde Google, jsou už dávno návody na hack bez certifikátu. Jenže pláčem nic nespravíš. Ty tu prostě jen brečiš, ale ani ses neobtěžoval podívat do témat, na která jsem ti dal link. Víc už pro tebe můžeme udělat jen při osobním setkání s tvým telefonem (a to by už v mém případě nebylo zadarmo. Ne drahé, ale pro lenochy zadarmo nedělám. Klidně se ozvi přes SZ nebo mail...)

dedek.ivo píše:
....HelloOx, nebo jak se to jmenuje, se vůbec nechytá, ten na nové verze fw nemá, ten je stavěný jen na starší. ( Nehaním, konstatuju.)....

Pokud to bylo určené mně, tak mě opravdu nemusíš učit, který hack na který model telefonu a kterou verzi fw platí, a co se přitom děje :D O tom bych možná mohl začít psat knihu :lol:
Spíš bych potřeboval odpověď na tu druhou otázku - má N5230 disk Y:// ??? A pokud má, tak doplňující otázka: jak je velký? Resp. jak velké množství dat se na něj vejde? Mělo by to být okolo 2MB, ale potřeboval bych to vědět přesněji.

No, je vidět že něco o tom hackování Symbianu víš, ale v některých věcech se pleteš, nebo o nich píšeš tak, že jsou poněkud zavádějící a dost nepřesné. Takže se to pokusím trochu uvést na pravou míru (tvými slovy: nehaním, konstatuji, opravuji, upřesňuji :D )

dedek.ivo píše:
Hack jsem zkoušel x-krát, na moji verzi fw zabral až tento.

Vždy fungoval PNHT flash hack, v současné době navíc ty co jsem vypsal v předchozím příspěvku + pár dalších méně známých založených na symbianových "antivirech" (což je po letech konečně jejich jediná užitečná funkce )

dedek.ivo píše:
Při práci si JustHackIt pomůže vytvořením virtuálního disku ( nevím, snad Y ) s vyšším oprávněním ( jestli se nepletu)

Pleteš:
1. O disk Y:// jde u HelloOX a několika dalších postupů. Ne však u JustHackIt.
2. Není nic takového jako "vyšší oprávnění" toho kořenového disku Y://. Pokud existuje, tak má oprávnění standardní. Naopak disky Z:/ a až do hacku ony 3 slavné složky na discích C,D (F):// jsou zamčené. Disk Y:// je ovšem v našem případě "jen" virtuální kopie složky C:/sys/bin/, která je ale až do hacku zamčená (v tom odemčení právě spočívá hack - viz žlutá část mého podpisu),. Proto jí MapDrives dočasně namapuje na virtuální disk Y:/, kde už se s ní dá pracovat. Jinak se dá disk Y:// využít i k dalším bohulibým činnostem, a také proto jsem se tě ptal, jestli ho Nokia N5230 má. S tím může (ale nemusí) souviset i to, že ti zůstal hack i po flashi firmware (flash ani formát se disku Y:/ nedotknou - ne však proto, že by měl nějaké vyšší oprávnění, ale prostě "protože jim to nikdo neřekl" :D)
Off topic:Jestli N 5230 standardně disk Y:// nemá, tak to, že ti hack zůstal i po flashi, má zřejmě jiný důvod. V některých telefonech totiž flash nesmaže všechno to, co ve většině jiných (spolu s dalšími Magory jsme chtěli dát dohromady jejich kompletní seznam. Zatím ale ani nevíme jistě, jestli N95/8GB ano nebo ne :D Někdo píše že ano, jiný že ne, a to i v případě přechodu ze stejného fw na stejný vyšší :D . 100% jistí jsme si v podstatě jen u N82 ). Má to svoje výhody - třeba právě ten hack, ale především se pak nemusí vše znova nastavovat, instalovat a obnovovat, a je to rychlejší a bezpečnější), Jenže to má taky jednu nevýhodu - pokud někdo chce flashovat kvůli odstranění nějaké sw závady, kterou mu nedokázal odstranit trojhmat, tak má mizivou šanci (popravdě řečeno, jen pár sw závad údajně neodstranil trojhmat, a já tomu ani moc nevěřím. Některé "své pappenhaimské" už jsem poznal :D )
Pozn. - pro zjednodušení píšu v souvislosti s diskem Y:// jako "existuje/neexistuje" či "má/nemá", ale mám tím na mysli "je/není vidět". Ve skutečnosti existuje ve všech symbianových telefonech, a pokud se nepletu, tak i v ve všech ostatních běžných počítačích (určitě je i v Androidu, starých WM, a Windows XP, v těchhle jsem ho viděl na vlastní oči, a kdysi jsem kdesi četl, že ho mají i normální unixové stroje a MacOS). Ale to je na dlouhé povídání, a sám tomu ještě zdaleka nerozumím tak jak bych chtěl.

dedek.ivo píše:
odkud pak nainstaluje app RomPatcher,

Kdepak, RomPatcher je v tomto případě instalován z archívu C:/hack/apps.zip.

dedek.ivo píše:
následně do této app dodá 2 patche, installserver a open4all

Nedodá je do Rompatcheru, ale do složky /patches/, odkud si je Rompatcher bude načítat. A to ještě ne vždy - je známo poměrně dost případů, kdy si je tam lidi museli rozbalit ručně, ostatně dva jsou uvedené přímo v tom odkazovaném tématu o hacku přes JustHackIt.

dedek.ivo píše:
Tím je zprovozněný hack

Není tím zprovozněný hack. Hack je ve všech postupech s Rompatcherem vždy bez výjimky zprovozněný či zneprovozněný aktivací či deaktivací patche Open4All. Právě tady se většina laiků plete (opět viz žlutá část mého podpisu), a z toho pak vznikají různá nedorozumění. Typická ukázka je například zde:
forum.n73.eu/viewtopic.php?p=143780#p143780

dedek.ivo píše:
Při práci si JustHackIt pomůže vytvořením virtuálního disku ( nevím, snad Y ) s vyšším oprávněním ( jestli se nepletu)

Pleteš:
1. O disk Y:// jde u HelloOX a několika dalších postupů. Ne však u JustHackIt.
2. Není nic takového jako "vyšší oprávnění" toho kořenového disku Y://. Pokud existuje, tak má oprávnění standardní. Naopak disky Z:/ a až do hacku ony 3 slavné složky na discích C,D (F):// jsou zamčené. Disk Y:// je ovšem v našem případě "jen" virtuální kopie složky C:/sys/bin/, která je ale až do hacku zamčená (v tom odemčení právě spočívá hack - viz žlutá část mého podpisu),. Proto jí MapDrives dočasně namapuje na virtuální disk Y:/, kde už se s ní dá pracovat. Jinak se dá disk Y:// využít i k dalším bohulibým činnostem, a také proto jsem se tě ptal, jestli ho Nokia N5230 má. S tím může (ale nemusí) souviset i to, že ti zůstal hack i po flashi firmware (flash ani formát se disku Y:/ nedotknou - ne však proto, že by měl nějaké jiné oprávnění, ale prostě "protože jim to nikdo neřekl" :D)
Off topic:Jestli N 5230 standardně disk Y:// nemá, tak to, že ti hack zůstal i po flashi, má zřejmě jiný důvod. V některých telefonech totiž flash nesmaže všechno to, co ve většině jiných (spolu s dalšími Magory jsme chtěli dát dohromady jejich kompletní seznam. Zatím ale ani nevíme jistě, jestli N95/8GB ano nebo ne :D Někdo píše že ano, jiný že ne, a to i v případě přechodu ze stejného fw na stejný vyšší :D . 100% jistí jsme si v podstatě jen u N82 ). Má to svoje výhody - třeba právě ten hack, ale především se pak nemusí vše znova nastavovat, instalovat a obnovovat, a je to rychlejší a bezpečnější)Jenže zrovna v případě JusthackIt se to celé nedá popsat pár větami, a na román tu není místo (RootCert, CertUpdater, Ovi Provisioner, dál v závislosti na modelu telefonu installserver.exe versus InstallServerPatch, File Browser + další věcičky z archívu C:/hack/apps.zip.... je to závislé na několika proměnných... to je fakt povídání nejmíň na jednu stránku)

dedek.ivo píše:
Po nezdařených mi kolikrát zůstal na kartě ten virtuální disk a já nevěděl jak ho odstranit, pomohl většinou restart tlf. a disk zmizel sám.

1. Virtuální disk nemůže zůstat na kartě, protože karta je disk sám o sobě. Na disku mohou být jen složky a soubory, nebo ho lze rozdělit na několik partition, ale nelze na něm vytvořit další disk.
Zřejmě taky nešlo jen o jediný virtuální disk, ale "o celou abecedu disků" v diskovém prostoru (existuje sice pár postupů kdy se vytvářejí třeba jen virtiální disky Y:// a H://, ale jinak většinou celá ta abeceda)
2. Restart telefonu nepomůže jen většinou, ale prostě vždy. To vyplývá z principu, nemůže to být jinak, protože ty virtuální disky mají alokované místo v RAM paměti.
Mimochodem, není nutné je hned odstraňovat. Ničemu neškodí, jen mohou překážet. Mně osobně, když jsem si mockrát simuloval "nezdařený hack", nebo prostě namapoval disky z jiných důvodů, snad kromě prvních pokusů nikdy nestálo za to ztrácet čas restartem. Vždycky jsem to nechal do rána následujícího dne, kdy se mi telefony restartují automaticky chvíli před budíčkem (nebo občas v důsledku jiných hrátek došlo k vynucenému restartu dřív :D )

[offtopic]
dedek.ivo píše:
Do JAF / Phoenix se mi taky nechtělo, používá starou verzi fw pro N5230.

Pochybuju, že to neřeší nejnovější Navifirm, ale to už se pouštím na tenký led, a patří to jinam.

Pro moderátory:
Spoiler: Zobrazit
doporučuju lock existujících podobných samostatných témat týkajících se hacku konkrétních modelů + zákaz nových + rozcestník na těch pár způsobů (nebo je soustředit jako Důležité do 'Návodů pro hack') - QuickHackKit beta, HelloCarbide, HelloOX, PNHT, IAL, ten Norton snad dodám...

Jinak to tu podle mě bude furt jak u blbejch na dvorku, a normální nováčci budou chvíli zmateně tápat...

09 úno 2012, 13:47
Začátečník
Začátečník
Dík za vysvětlení, spoustu věcí jsem nevěděl, člověk se stále učí. Disk Y: na N 5230 nemám, jen C, D, E, Z.

09 úno 2012, 14:43
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Já děkuju tobě za tu informaci :wink:

Mimochodem, nedělám si nárok na to, že je to všechno doslova a do písmene pravda pravdoucí. V zásadě si sice myslím, že jsem to snad napsal správně (jinak bych to přece samozřejmě nepsal :D ), ale možná mě ještě někdo v něčem opraví či doplní. Za což děkuju předem, protože zas mizím...

EDIT:
Ještě bych ale měl upozornit na jednu věc ohledně těch virtuálních disků, aby si snad přece jen někdo neublížil:
Nejsou to jen obyčejné kopie, ale jsou spojené s originálem (mám tím na mysli především náš případ hackování, přes MapDrives se dají namapovat i trochu jinak, a dokonce je menším švindlem s autostartem udržet i po restartu. To byl důvod, proč MapDrives GURU symbianových hackerů FCA00000 vlastně napsal. Původní myšlenka byla, že tak budou vytvořeny nové rychlé přístupy do libovolných složek, což se ale po počátečním nadšení stejně neujalo. Ani se nedivím, moc pohodlné mi to nepřipadalo . Pro nový způsob hacku byla MapDrives oprášená, upravená a využitá o dost později, když soudruzi idioti z Nokie udělali 3. ze svých velkých výpadů proti vlastním zákazníkům :evil: )
Takže na to bacha, protože co smažete třeba z virtuálního disku L://, to zmizí nejen ze všech ostatních virtuálních, ale i ze skutečného disku C://. Což může mít fatální následky... Samozřejmě to platí i obráceně - co vytvoříte na virtuálním disku, to bude i na všech ostatních včetně toho skutečného - a na tom je právě postavený základ HelloOX.
Tudíž většinou pokud něco kiksne u HelloOX, a máme už namapované disky, tak už vlastně máme vyhráno, i kdyby celá akce neproběhla automaticky až do konce jak měla. Máme totiž prostřednictvím virtuálních disků plný přístup i na C:/, i když na něj třeba ještě ne. Takže v podstatě hacknuto. Teď už stačí jen se zamyslet, laborovat s tím co už proběhlo, a co ještě s ohledem na náš model telefonu proběhnout mělo, uvědomit si že jsme vlastně v RAM paměti, a jak dosáhnout kýženého trvalého stavu.... (ostatně, takhle jsme to dělali v době kdy HelloOX teprve vznikala. Kolegové Magoři si jistě pamatují ty probdělé noci, já tenkrát skoro nespal asi 14 dní :D )

Off topic:Sorry, nějak se mi zase ani na několikátý pokus nepodařilo odstranit ty zdublované části. Holt si javová Mini Opera s ForumNO pořád ještě moc nerozumí :(

"člověk se pořád učí" .... Svatá pravda, nikdo jsme se nenarodili chytří jak AM/FM (znám 2,25 výjimky: 1,25 tvoří RH +jeho ubohá kopie PV, jejichž matky zřejmě prožily celé těhotenství v knihovnách, a další je samozřejmě CHNO, který se již svým samotným bytím vymyká všemu nám obyčejným smrtelníkům dosažitelnému a představitelnému :D )
Ještě si zde dovolím něco utrousit:
- už několik let vždycky když vidím ten výrok, tak mi okamžitě bleskne hlavou vážený pan kolega šulda
:D
- pravda je taky to, že "čím víc vím, tím víc vím, že vlastně vůbec nic nevím". To moc dobře z vlastní zkušenosti vím :D Můžu být kdykoliv za pablba, ale bohužel už nemůžu nikdy být negramotem :( To by byl ráj... ObrázekNo, vlastně tu jisté možnosti jsou: nějaký ten Creutzfeldt-Jacobs, Parkinson, nebo ten Němec... Vlastně bych se tam mohl i prochlastat :idea: :D

09 úno 2012, 15:24
Začátečník
Začátečník
Tak jsem konečně Ha**nul svou 5230.
Úplně jednoduchá záležitost.Dělal jsem to podle:
(doufám že nedostanu vynadáno)
"http://www.forum.n73.eu/viewtopic.php?f=4&t=13248&hilit=NORTON+HACK"
A teď chci ještě zkusit flashnout a získat tak z 5230 po flash C6.

28 úno 2012, 13:07
   [ Příspěvků: 23 ] 
Bookmark and Share