Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 16 srp 2018, 07:17

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 9 ] 
 Maximalni zacatecnik? 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: HTC Desire
Reputace: -2
Příspěvek Maximalni zacatecnik?
Zdravim,

Omlouvam se za otevreni novyho topicu, ovsem potreboval bych trosicku pomoct... jak uz z nadpisu vite, sem totalni amater co se tyce hackovani telefonu a navodu jsem tu projel hromadu, ovsem nerozumim spouste vyrazum...
momentalne se ridim podle navodu:
http://www.forumno.net/viewtopic.php?f=130&t=16107&start=0

a u bodu dve si nevim rady: podepiš certifikátem mapdrives, rompatcher (popřípadě x-plore, nebo y-browser pokud je potřeba)

Telefon: N97, Type: RM-505, Firmware: V12,0,026

Co je mysleno onim 'podepis certifikatem'? Kdyz zkusim pres OVI suite nainstalovat onen Mapdrives nebo Rompatcher, hlasi to: Certificate error. Contact the application suplier, takze tam jsem se zasekl a podle toho jak jsem navod cetl dal, bez tohodle nemuzu pokracovat. Nasla by se tady prosim nejaka dobra duse, ktera by si me vzala pod kridlo treba pres ICQ/Skype/Google chat/Facebook Chat ci jakkoliv jinak(klidne doinstaluju jabber ci cokoliv jinyho) nebo i tady a opravdu krok po kroku kompletne vysvetlit co co znamena? Vim ze tady vetsina lidi ma s hackovanim uz dost zkusenosti a staci jim si precist ony body tak jak jsou, ovsm ja to nechapu. Predtim jsem mel N95-8gb a nemel jsem potrebu hackovat telefon, vetsina aplikaci sla po zmene datumu, tady u toho telefonu to proste nejde ani tak. Jeste pred N95 jsem mel nGage a tam o hackovani jeste nebyla tuplem rec.

Predem vam vsem moc dekuju za ochotu, doufam ze se mi to brzy povede vyresit.

Konecne jsem se zbavil hruzostrasny Nokie N97 a poridil HTC Desire, a pripada mi ze jsem vymenil skodovku(sice v plny vybave, ale popravde, k cemu mi je klimatizace, kdyz zacne fungovat az pri vystupu z auta?) za porshe...

27 led 2010, 22:13
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: N95 8GB HCKD
Heslo k uploadům: .:Generic:..ForumNO.net
Reputace: 7
Příspěvek Re: Maximalni zacatecnik?
:welcome:

Jak hacknout přístroj a umožnit instalaci nepodepsaných aplkací zjistíš hned v prvním příspěvku tohoto topicu
viewtopic.php?f=130&t=16181

Mohl bych Tě odkázat do určitých částí topicu a říct Ti ať pořádně čteš, ale když už sem píši, tak ten polopatický návod dám sem
Tvůj FW jde hacknout pomocí pár jednoduchých kroků.
Jako první věc budeš potřebovat vlastní certifikát na IMEI. Nevím jestli certifikát máš nebo ne, v případě že nemáš tak -> viewtopic.php?t=16285 polopatičtěji už to snad ani nejde, když budeš pozorně číst a sledovat obrázky, musíš to zvládnout

Nic těžkého na tom není. Druhým krokem co musíš udělat je navštívit stránku helloox a stáhnout si poslední verzi aplikace Helloox2. To už máme téměř vyhráno. Třetí krok je nainstalování nějakého schopného správce souborů..doporučuji X-Plore díky jeho přehlednosti. X-Plore stáhneš na stránkách výrobce
www.lonelycatgames.com

Teď k hacku: Nainstaluj X-Plore (je certifikovaný, neměl by být problém), ocertifikuj pomocí PC programu který najdeš tady
http://www.edisk.cz/stahni/23253/Certifikace_a_navod.rar_2.5MB.html
aplikaci HelloOx. Nyní nainstaluj podepsané HelloOx, spusť jej a nech jej pracovat. Máš hacknuto. Máš certifikát, můžeš vesele instalovat

Obrázek
Obrázek
Děkuji R@ptorovi za Userbary :]

27 led 2010, 23:02
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník
dekuju dekuju dekujuuuuu!!!!!!!!!! Ted budu celej den v robote, tak se na to vecer podivam a dam vam vedet jak usopesnej jsem byl...

Jinak, takze muj FW jde normalne hacknout?
Proc mi nokia updater hlasi Ze mam nejnovejsi FW kdyz nejnovejsi je 20.0.xxx?
Po hacknuti telefonu mi to uz vubec nebude psat ze jsou ty certifikaty prosly?
Je nejakej offline certifikator kterej muzu mit doma na hdd nebo se to vzdy musi delat pres rusky/cinsky stranky?

Konecne jsem se zbavil hruzostrasny Nokie N97 a poridil HTC Desire, a pripada mi ze jsem vymenil skodovku(sice v plny vybave, ale popravde, k cemu mi je klimatizace, kdyz zacne fungovat az pri vystupu z auta?) za porshe...

28 led 2010, 07:18
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: N95 8GB HCKD
Heslo k uploadům: .:Generic:..ForumNO.net
Reputace: 7
Ano tahle verze FW je poslední, co jde hacknout. To že ti updater nenabízí novou verzi může být tím, že je telefon od operátora nebo nemusí být určený pro český trh. Záleží kde jsi ho kupoval. Ale buď rád, že máš tuto verzi, novější nejde hacknout a "zamknutý" telefon je skoro k ničemu.
Jakmile budeš mít jednou certifikát, můžeš jej používat neomezeně, dokud nevyprší jeho platnost (pár let). Aplikaci ocertifikuješ pomocí toho pc programu který nainstaluješ na hdd. Stáhneš ho z toho odkazu výše (e-disk) ;)

Obrázek
Obrázek
Děkuji R@ptorovi za Userbary :]

28 led 2010, 09:19
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Ano, N97 fw 12.0.026 jde jednoduše hacknout, a za jistých podmínek i vyšší verze fw - viz dále.

Jestli ti instalátor píše, že je certifikát prošlý tak nepotřebuješ hack + installserverPatch, protože aplikace už je od výrobce podepsaná. Takže stačí před instalací posunout datum zpátky do doby kdy byl certifikát platný. Ovšem ani tohle tě pak s aktivním InstallserverPatchem nemusí zajímat. Mimochodem - s takovými aplikacemi se člověk dneska setká už jen výjimečně.
Aktivní InstallserverPatch ti umožní instalaci unsigned aplikací - tedy tě zbaví té hlášky co jsi psal v prvním příspěvku.

Offline certifikátor existuje, dokonce jich je několik a certifikovat můžeš jak v PC, tak v telefonu. Nejlepší certifikátory přidal pan kolega šulda do toho archívu - jsou to SignSis pro PC a MobileSigner/Signsis jako aplikace do telefonu. Ani jeden ale už nebudeš potřebovat, protože pokud budeš mít v RomPatcheru aktivní patch InstallserverPatch, tak můžeš instalovat unsigned aplikace.

K té verzi firmware:
Jestliže ti NSU nenabízí FW 20.0.019, tak je to zřejmě proto, že:
1) máš telefon zakoupený u tzv "šedého prodejce", (tzn není určený pro náš trh), nebo přímo dovezený z ciziny. Podle toho, že jsi tu první hlášku uvedl v EN, tak si myslím, že je to tvůj případ.
2) je to telefon customizovaný (brandovaný) pro operátora. Operátor si sice zpravidla upraví firmware podle svého, ale pak na zákazníky většinou kašle a nevydává nové verze firmware.

V obou případech se to dá řešit změnou Product Code - výborně popsáno opět panem kolegou šuldou zde.

Jenže má to několik háčků:
1) Změnou Product Code přijdeš o záruku. Pokud se někde dočteš, že stačí potom změnit Product Code zpátky na původní a servis na nic nepřijde, tak tomu nevěř. Přijde.
Jestli je to ale ten druhý případ - telefon od operátora v záruce, tak ti (zdarma) firmware přehrají v autorizovaném servisu, a o záruku tedy nepřijdeš.

2) Abys mohl mít hacknutý fw 20.0.019, tak napřed musí být hacknutý ten současný fw 12.0.26

3) Po aktualizaci na fw 20.0.019 o hack prakticky nenávratně přijdeš, pokud někdy budeš formátovat disk C:/. Sice se většina softwarových problémů se kterými se pravděpodobně setkáš, dá vyřešit právě díky hacku - tedy přístupu do systémových složek, ale můžeš se setkat i s takovou situací, kdy ti nezbyde nic jiného, než formátovat C:/. A pak už N97 hacknout nepůjde žádným dosud známým způsobem.

Mimochodem: mám pocit že stejně jako velká většina uživatelů si myslíš, že hack Symbianu = možnost instalace unsigned aplikací. To je ale omyl. Jsou to dvě úplně odlišné věci, které spolu trochu souvisejí jen na začátku.
Hack = přístup do složek C(E,F)/private/, / resource/ a /sys/. Tzn normální otevřený operační systém - a to umožňuje spousty věcí.
A navíc jako takový drobný bonus k hacku, přidali autoři "hackovacích aplikací" také možnost instalovat unsigned aplikace.
Ale obě věci spolu po prvotním hacku nijak nesouvisejí a jsou na sobě naprosto nezávislé. V případě prvotního hacku přes HelloOX se pak hack ovládá patchem Open4All, a instalace unsigned aplikací patchem InstallserverPatch.

PS: nějak mi nehraje N97 a N95 kterou máš v profilu. Doufám že se tu pořád bavíme o N97 :D

Off topic:EDIT:
Sakra, zase se mi post nechtěl odeslat a já zapomněl reloadovat :oops: .

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

28 led 2010, 10:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
ano, stale se bavime o n97, profil jsem si tu zakladal kdyz jsem mel n95 a jeste jsem neupravoval profil...

Jinak diky moc za vycerpavajici info, zustanu teda prozatim na fw kterej mam, a treba pozdeji, az bude vic zkusenosti byxh se podival na onen update(treba pak pujde hacknout i novejsi FW.

Edit: zmena datumu mi nefunguje, driv na n95 to slo bez pproblemu a nebylo potreba hackovat, ted mi to ale hlasi v rozmezi dne ze but certifikat neni jeste platny, nebo o den pozdeji uz je neplatny...
Jinak jak jsem rikal telefon ma ocividne upravenej fw od o2, takze az po authorizovanym prehrati fw pujde asi update... Jeste jednou dik, vecer se na to mrknu

-- 29.01.10 14:49 --

Taaaakze, vsem co pomohli, napsali radek, spravne me odkazali velice dekuji, vsem vam poslu +rep, N97 je uspesne hacknuta... nejvetsi problem byl samozrejme v tom ze jsem si musel nechat udelat ten svuj certifikat, coz nebylo tezky, ale bylo to neco cemu jsem moc neduveroval a trochu se toho obaval, ocividne je vse v pohode, a vse funguje.... !!!! DIKY

-- 29.01.10 15:24 --

Tak mam jinej problem zase... hacknuti vypadalo uspesne, ovsem ted se mi nejak nedari nainstalovat jakoukoliv aplikaci, hlasi mi to ze jsou poskozeny... co to?

28 led 2010, 12:36
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia 5530XM - C6 FW
Heslo k uploadům: antifree.ForumNO.net
Reputace: 10
Nevím kam to napsat tak to píšu sem, potřeboval bych vědět jestli je potřeba znovu hacknout foun když aktualizuju FW (mám Nokiu 5530XM). Předem díky za odpověď

05 čer 2010, 15:37
Profil ICQ
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Model telefonu: N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + zbierka
Heslo k uploadům: bez hesla
Reputace: 6
ak ho aktualizujes bez toho aby si robil format zariadenia, tak nepotrebujes znova hackovat. ostane hacknuty.
ako ho formatnes, alebo nebodaj flashnes cez JAF / Phoenix, tak potrebujes hack odznova

ZBIERAM MOBILY - ZBIERKA ZATIAL 500 KUSOV (stare rozbite pokazene) - potesite ma niecim aj Vy? :)
sefredaktor SmartMobil.sk (Symbian & MeeGo in Nokia fan)

05 čer 2010, 16:16
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: E7 Belle Hacked
Reputace: 69
antifree píše:
Nevím kam to napsat tak to píšu sem,

Nevím kam jít koupit rohlíky tak půjdu k někomu domů a tam si je vezmu :roll:

negru.inger píše:
hlasi mi to ze jsou poskozeny... co to?

Napřed si rejpnu. Název tvého vlákna je opravdu smysluplný :roll:
No a teď už teda přestanu obdělávat zahradu :oops:
Jdi do paměti kde máš složku patches (E: nebo F:), celou složku přejmenuj na něco co tě napadne (ale hlavně ať tě nenapadne název Patches :D ) a nakopíruj tam tu co ti posílám v SZ ( nerad hesluju, SZ = Soukromá Zpráva). Vyzkoušej instalaci a dej vědět výsledek. V RomPatcher je třeba patche aktivovat.

Edit: Díky za připomenutí uploadování zde na fóru od prokop, link dodán i sem :oops:

http://www.edisk.cz/stahni/18894/patches.rar_1.25KB.html

Člověk se pořád učí
Chybové hlášky prosím pište celé a přesně. Jsou velmi důležité!
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

06 čer 2010, 08:19
   [ Příspěvků: 9 ] 
Bookmark and Share