Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 18 zář 2018, 21:44

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 18 ] 
 E52 fw 033.002 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Reputace: 0
Příspěvek E52 fw 033.002
Zdravím všechny...
Mám nově E52 s fw 033.002. Chtěl bych se zeptat, jestli už i tenhle fw je možný nějak hacknout...
Vím, že se tu řešilo, že jdou hacknout pouze starší fw..tak se ptám..
dík

26 lis 2010, 12:09
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Příspěvek Re: E52 fw 033.002
Taky zdravím.
Zprovoznit jdou všechny s60v3 a s60v5 telefony (až na vyjímky u nejnovejších modelů telefonů nebo firmware, ale ty určitě brzo půjdou taky - jen co někdo "uvaří ROMku"). Jinak záleží jen na metodě - novější telefony s Feature Packem 2, a s60v5, a S^3 jdou zprovoznit pouze "PNHT hackem" . Mezi ně spadá i E52, tak si přečti tenhle návod.
Ale pozor, zrovna E52 je na hack (a nejen na něj) tak trochu záludná mrška, a dost lidí se s tím docela trápilo. Proto si dovolím přidat odkaz "ke mně domů" :D , kde se to nedávno dost řešilo, a řekl bych že snad už konečně definitivně vyřešilo. Je tam ke stažení i uda soubor pro tvůj fw:
http://www.forum.n73.eu/viewtopic.php?p=130622#p130622

Díky patří uživateli william_netbox, který speciálně pro E52 zpracoval podrobný postup včetně videonávodů.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

Naposledy upravil prokop dne 26 lis 2010, 16:02, celkově upraveno 1

26 lis 2010, 13:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
NO abych rekl pravdu..tak na tomhle bych si urcite vylamal zuby... Timhle hackem prichazim asi i o zaruko,co?
Asi se ponorim do studovani certifikace,ale z toho taky nejsem uplne moudrej... Nasel jsem nekolik navodu a zpusobu,ale nevim, co a jak funguje...
Dik za rady

26 lis 2010, 13:37
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: E7 Belle Hacked
Reputace: 69
prokop: Tak on ti nestačí tuplák, ty už sem pereš triplák :lol:
kosorak: Záruky se neboj. Před případným servisem prostě uděláš flash čistého (ve skutečnosti je to zasviněnej FW) FW od Nokie a není problém. Zkušenost nejen z fór ale i má vlastní. Pokud se toho přesto bojíš zkus požádat někoho známého a jestli hold zůstaneš u tý certifikace tak sem tu viděl dobrej návod nahoře v liště pravidel :D >>Certifikace<<

Člověk se pořád učí
Chybové hlášky prosím pište celé a přesně. Jsou velmi důležité!
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

26 lis 2010, 13:46
Platinový uživatel
Platinový uživatel
Model telefonu: N97 white CFW v7.0F
Heslo k uploadům: Ptolemaios.ForumNO.net
Reputace: 87
hackem ani flashem nepřicházíš o nic..
flashem akorát dostaneš do telefonu hack, takže nepotřebuješ vlastní certifikát na podepisování aplikací/her, jednoduše aktivuješ hack.. samotný hack přináší spoustu výhod a troufám si tvrdit, že žádnou nevýhodu, handicap nebo omezení..
a kdybys náhodou musel telefon reklamovat, tak zase flashneš telefon (osobně to nemám vyzkoušené, ale měl by jít reflash přes Nokia Software Updater; nebo přes Navifirm stáhneš oficiální FW a stejným postupem jej naláduješ do telefonu), čímž firmware s hackem nahradíš "nokiáckým normálním" oficiálním firmwarem.. a v servise nikdo nic nepozná :)

Obrázek

26 lis 2010, 13:48
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník
dík za rady... toho flashe se bojim..Návod na cerfikaci pres OPDA zkusim..vypada,ze ho psal nekdo zkusenej :D
Jenom jeste mala otazka k nemu..kdyz potom obdrzim ten certifikat...tak s nim nalozim jak..v tom mam trosku hokej.. jak dlouho to tak posledni dobou trva,nez certifikat obdrzim?
THX

26 lis 2010, 14:23
Platinový uživatel
Platinový uživatel
flashe se vůbec neboj :) protože při flashování přes JAF se ti můžou stát jenom 2 věci (ikdyby ti třeba vyhodili proud), a to:
1.) telefon se neflashne - zůstane tam FW stejný jako před flashem
2.) telefon se úspěšně flashne - a všechno je v pořádku :)

s hackem máš další výhody - můžeš si stáhnout patche např. na vypnutí červené diody při natáčení videa, na odstranění pípání při nahrávání hovoru, přístup do systémových složek a mnoho a mnoho dalších :)

na vytvoření certifikátu by sis musel počkat, pak si nainstalovat nějaký certifikační prográmek (buď do PC nebo klidně do mobilu), ve kterém vybereš svůj uložený certifikát (skládající se ze 2 souborů - *.cer a *.key) a aplikaci/hru, kterou chceš ocertifikovat - podepsat..

Obrázek

26 lis 2010, 14:49
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník
a pokud bych chtel pak do telefonu vratit puvodni falsh,abych nemel problem s reklamci, tak ho sezenu kde?

26 lis 2010, 15:10
ForumNO Helper
ForumNO Helper
kosorak píše:
vypada,ze ho psal nekdo zkusenej :D

Děkuji :D Jak dlouho bys čekal na certifikát je ve hvězdách ale do pěti dnů nejdýl pokud nemá OPDA problém ale co vím tak teď jedou OK a můžeš o certifikát požádat na http://allnokia.ru/symb_cert a tam ho máš bez registrace a rychle. No nový FW do Nokie vezmeš v Navifirm stejně jako pro flash s hackem kde jen zaměníš soubory ale to už se podívej na návod :arrow: viewtopic.php?f=130&t=18957

Člověk se pořád učí
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

26 lis 2010, 15:16
ForumNO Helper
ForumNO Helper
kosorak píše:
Asi se ponorim do studovani certifikace

Tak to jsi tu úplně vedle :wink: . Hack nemá s instalací nepodepsaných aplikací defacto nic společného.
kosorak píše:
kdyz potom obdrzim ten certifikat...tak s nim nalozim jak..

Přesně tak, jak je v tom návodu, stačí jen číst a trochu myslet :wink:
kosorak píše:
jak dlouho to tak posledni dobou trva,nez certifikat obdrzim?

Na Allnokia jsem skoro pokaždé žádal pozdě večer, a ráno jsem si ho vyzvedl. Naposledy 2x minulý týden.
Ale rozhodně ti doporučuju spíš ten hack, a podle mě to určitě podle těch podrobných popisů a videopostupů musí zvládnout každý kdo nemá v hlavě jen drátek. Pokud to nezvládne, tak si ten telefon prostě nezaslouží, a prakticky je mu k ničemu, protože ho podle mě stejně nemůže umět využívat ani z půlky. To už by si snad mohl pořídit rovnou doťák za kačku co umí jen volat smskovat.

Ptolemaios píše:
....akorát dostaneš do telefonu hack, takže nepotřebuješ vlastní certifikát na podepisování aplikací/her, jednoduše aktivuješ hack..

No, tys tomu teda nasadil korunu :D Takový výrok bych zrovna od tebe nečekal :D . Sorry, samozřemě vím jak jsi to myslel, ale tímhle tvrzením jen podporuješ šíření bludů... :roll: Viz třeba zrovna kosorak, který se určitě mylně domnívá, že hack = možnost instalace nepodepsaných aplikací. Hloupost.
Můžu si třeba 100x jednoduše aktivovat hack, ale nepodepsanou aplikaci prostě do telefonu nenainstaluju ani když udělám 10 kotrmelců za sebou. Pokud si tedy aplikaci nerozeberu a nenasypu si její soubory na správná místa (což můžu právě jen s tím aktivním hackem :D )

Ach jo, asi si budu muset změnit podpis.... :D
Takže asi tak po stosedmdesátitisicinevímkolikáté opakuju:
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.. Zapamatujte si to prosím. Hack Symbianu znamená....atd. A znova: hack Symbianu....
Hodinky prostě nejsou holinky, stůl není ježek, koloběžka není fusekle, prokop není normální... :D
Sám o sobě mi hack instalaci nepodepsaných aplikací neumožní. Naopak mi ale hack umožní spustit některé hodně užitečné, či i méně užitečné ale žádané aplikace, které by spustit nešly ani po certifikaci, bo ty aplikace z principu potřebují přístup do zmiňovaných složek. K tomu mi hack dovoluje z 'Nokia telefonu' udělat normální symbianový telefon se skoro otevřeným operačním systémem, a díky tomu můžu v telefonu napravit aspoň některá zvěrstva soudruhů ze severu. Kromě hromady dalších užitežných věcí...blblabla

Mimochodem, Ptolemaie: já záměrně odkazuju kosoraka na flashack přes Phoenix, protože právě s flashackem přes JAF mají majitelé E52 největší potíže :wink:
Jenže je tu myslím menší háček, a to právě s tou zárukou.
Možná se teď pletu já. možná vy. Kdyžtak mě prosím opravte. Ale jestli si dobře vzpomínám na to video, tak flashack podle toho konkrétního návodu od wiliam_netbox přece pracuje s NSU, ne? :idea: Fakt si nejsem jistý, ale jestli je to po změně PC, tak je záruka skoro jistě v (_!_) . Pak záleží na tom, jak se k tomu postaví servis. Když jsem se na to ptal nezávisle dvou servisáků z autorizovaných servisů, tak oni osobně to neřeší, pokud k tomu nedostanou příkaz (rozumní lidé... :D ). Ale jisté je, že změna PC je považována za "neoprávněný zásah do software přístroje". A díky NSU má autorizovaný servis záznam o změně PC jak na stříbrném tácu...
Já osobně bych ale určitě radši oželel záruku, než mít 'Nokia telefon' s polovičním Symbianem :D . Resp. bych nekupoval telefon z oficiální distribuce, jehož zprovoznění by mě potenciálně stálo záruku.

Off topic:>šulda:
To víš, měl jsem práci u nás doma, takže jsem si to tu zapomněl zkontrolovat :oops: . A copak moje dvojáky a trojáky, na ty jsem si tu i onde už celkem zvyknul a většinou je včas mažu (od včerejška u nás co post/SZ, to dvoják :D ). Ale tady na FNO se mi semtam povede i čtverák. Ba i pěťák se tu po mně už našel :D
Takže opraveno, ale povedlo se mi to až na třetí pokus. Zajímavý je, že s těma opravama mám potíže taky prakticky jen tady... Jsem zvědavej kolikrát odejde tenhle post :D EDIT: jednou. Ale stálo mě to několik pokusů :D

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

26 lis 2010, 16:56
Platinový uživatel
Platinový uživatel
prokop: to víš, mám zase jeden z bláznivých dnů kdy plácám páté přes deváté :lol:
jináč, myslel jsem to na kosoraka s hackem spíš tak, že se on ptal na certifikaci = hack jsem jednoduše vyjádřil jako něco, díky čemu nebude potřebovat na instalace cert (což je při PNHT hacku pravda žeano).. a abych přiživil svoji ideu, tak sám mám touto metodou hacknutou N97 (resp. flashnutý CFW) a v RomPatcheru mezi základními patchi mám i Hack_telefonu, který po aktivaci umožní instalaci aplikací :)

jestli bude mít s JAFem problém, tak ať flashne přes Phoenix, to je jasný.. ale co se týče změny PC, při případném uplatňování záruky si snad změní PC zpátky a všechno je ok ne? nebo nepleteme dohromady NSU a NSS? :D

Obrázek

26 lis 2010, 17:12
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Tak sem letmo v mobilu koukl na ten návod abych zaplnil nějakou tu díru a takto by opravdu mohly neuznat záruku. Ptole když jednou změníš PC a pak do telefonu pustíš FW přes NSU tak můžeš změnit PC zpět ale oni na to přijdou právě díky flash přes NSU na změněný PC a pak už záleží na tom jak se k tomu v servisu postaví, což správně popisuje prokop. Já psal čistě jen o flash přes JAF protože sem tento návod doteď neviděl.
Off topic:prokop: před třemi dny sem dělal hack na jedný E51 s prehistorickým FW 100.34.20 a můžu ti říct že to minutkový hackování nemá ty grády ale aspoň sem zavzpomínal. btw dík za ten script do Opery mobile na videa Youtube

Edit: Tak sem na ten video návod koukl v klidu na desktopu a zdá se mi to zbytečně krkolomný. Budu muset někde ukořistit nějakou E52 a podívat se jí na zoubek :D

Člověk se pořád učí

26 lis 2010, 22:57
Platinový uživatel
Platinový uživatel
takže jednoduchá pomoc - se změněným PC neflashovat přes NSU, ale (když už upgrade originálu FW) stáhnout FW přes Navifirm a flash přes JAF?

Obrázek

27 lis 2010, 12:44
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Ptolemaie obecně ano, to je vlastně ten prvně zveřejněný postup pro flashack. Jenže tady se bavíme především o tomhle:
prokop píše:
Ale pozor, zrovna E52 je na hack (a nejen na něj) tak trochu záludná mrška, a dost lidí se s tím docela trápilo. Proto si dovolím přidat odkaz "ke mně domů"
... já záměrně odkazuju kosoraka na flashack přes Phoenix, protože právě s flashackem přes JAF mají majitelé E52 největší potíže

Schválně se kdyžtak podívej do toho tématu "u mě doma" zhruba na strany 16 a 17 .

Ptolemaios píše:
nebo nepleteme dohromady NSU a NSS? :D

Ne, nepleteme dohromady NSU a NSS. Jak píše šulda: jde o to, že jakmile připojíš telefon se změněným PC k NSU, tak na server Nokie automaticky odejde i záznam o té změně, a ta se pak v servisu automaticky ukáže při diagnostice. Takže je pak návrat k původnímu PC prd platnej a ten legendární názor že stačí před návštěvou servisu změnit na původní PC je dneska v podstatě už jen mýtem. Takhle už to funguje asi tak 2-3 roky.

Ptolemaios píše:
v RomPatcheru mezi základními patchi mám i Hack_telefonu, který po aktivaci umožní instalaci aplikací

Pokud máme oba na mysli stejný patch, tak je úplně jedno jak si ho kdo pojmenuje, nebo co si napíše do hlavičky. Důležité je jen to co je samotný patch, tedy to co následuje po hlavičce. Takže v případě patche který dá "instalátoru pásku přes oko" , jde o 'SnR:sys\bin\installserver.exe: blablabla:blablabla' nebo 'abs:blablabla:blablabla'.Tudíž se jedná o patch kterému jeho autoři templove a později Ilsocio s CodeRUSem dali celkem logicky názvy InstallServer a InstallServerPatch.
Pro začátečníky: hack zajišťuje v novějších telefonech a verzích firmware patch Open4All. Ve starších to bylo jinak, a podle mě lepší a jednodušší. Což je taky jeden z hlavních důvodů proč mám ve své E71 pořád ještě jedničkový fw.

Mimochodem, doufám že ten patch ve tvém CFW nepřejmenoval FeReT. Jestli jo, tak... No panejo... :roll: Další kacíř, ba co víc - dokonce aktivní kacíř :D . Na hranici s ním! :D
No, snad ne To by se dalo s přimhouřenýma očima omluvit jen v případě že by šlo o patche Open4All a InstallServerPatch spojené do jednoho souboru. V tom případě by tam muselo být ještě 'SnR:sys\bin\efile.exe: blablabla:blablabla' Ale to by podle mě bylo poněkud nešťastné řešení, které by se nemělo samostatně dostat na veřejnost, bo v některých jiných telefonech by to mohlo vést k pádu RomPatcheru nebo restartu telefonu.

Ptolemaios píše:
hack jsem jednoduše vyjádřil jako něco, díky čemu nebude potřebovat na instalace cert

Jasně, vím jak jsi to myslel, ale někdy je zjednodušení spíš na škodu :wink: . Já tomuhle spíš říkám podpora tmářství, mystifikace, šíření bludů a polopravd... :D Mimochodem, "cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly".... :D
Ono jde o to, že si to tady čte x lidí, a podvědomě pak přijmou za fakt myšlenku, že "hack=instalace unsigned app" . Obrázek
Tím to pro ně hasne, a když pak nějaký mají problém s telefonem, tak se mě a dalších Magorů často ptají na řešení stylem: ... "No jasně že mám hacknuto" ... " Tak už konečně udělej to co jsem ti psal hned na začátku: smaž C:/sys/hash/blabla.exe a už ti to nebude psát že to nejde nainstalovat "... "To nejde"... "Jaktože to nejde? Musí to jít"... "Nejde to, protože v C:/sys/ nic nemám"...
:lol: nebo :( ??? (mimochodem - tahle komunikace opravdu proběhla, jen jsem jí podstatně zkrátil. A nebyla jediná v tomhle stylu, a nejen se mnou)

Ptolemaios píše:
(což je při PNHT hacku pravda žeano)

No, dovolil bych si nesouhlasit. Aspoň trochu :D . Ani po "PNHT hacku" totiž nemůžu instalovat unsigned aplikaci dokud neaktivuju InstallServerPatch. Tudíž i tady platí to co jsem psal nahoře o kotrmelcích :D .
Osobně si myslím, že ten termín "PNHT hack" je poněkud nešťastný. A ve skutečnosti taky prakticky žádný majitel symb. telefonu nedělá oněmi známými postupy hack v tom skutečném významu toho slova (symbianové hacky dělají jenom Magoři :D ). Takže jsou ty termíny vlastně špatně všechny :D
Off topic:šuldo, ráno se mi tu povedl jeden nový špek: post odešel 1x normálně, a současně ještě 2x spojený do dalšího :D EDIT: tak teď 2x po sobě nespojený, když ho zase měl AntiDoublePost spojit :D

27 lis 2010, 14:48
Platinový uživatel
Platinový uživatel
ve spěchu ti můžu odepsat, že ten patch pojmenoval FeReT a je tam i samostatný patch Install Server.. Asi jsem si na ty termíny zvykl :) to s NSU jsem po šuldově příspěvku potom pochopil :)

Obrázek

27 lis 2010, 15:39
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: /\/8-00, E71
Heslo k uploadům: TloustikkCZE.ForumNO.net
Zdravim, nevim jestli to bude posuzovano jako offtopic, ale sestra ma ted E52 sedivku a ja bych ji tam chtel soupnout novej FW, ale stavajici PC je 0591770, coz je nejaky polsky operator. V navifirmu nikde neni primo napsano ,,variant czech,,. Mohl by mi kdyztak nekdo napsat cesky PC nebo to je EURO3? Dekuji

N8 Green FW: PR1.2(v014.002) + 16GBSanDisk
E71 FWh@cked:v500.21.009 + 8GBADATA

04 kvě 2011, 08:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Zas tak úplně mimo to není, ale spíš ses měl zeptat v tom tématu o PNHT flash hacku
, protože to je obecný dotaz.
Na 99,9% je to EURO3, a platí to až na pár vyjímek pro všechny telefony.
Jinak jestli to nevíš, tak upozorňuju že pokud se s tím změněným PC někdy v budoucnu sestra nebo ty přihlásíte přes Nokia Software Uipdater k serveru Nokie, tak je zaručeně po záruce.
To taky platí pro všechny Nokia telefony.

Pro ostatní majitele E52, ale nejen pro ně: všechny fw jdou spolehlivě hacknout zatím nejnovější a taky jednodušší metodou CertHack/JustHackIt (na E52 použijte JustHackIt v1.0 nebo CertHack, verzí 1.1 to nezkoušejte).
Ta s velkou pravděpodobností platí úplně na všechny telefony Nokia se Symbian 9.0-S^3, a možná i na SE Vivaz/Pro.
Myslím že se to tu může zavřít :D (stejně podle mě nebyla tahle sekce zrovna nejlepší nápad)

04 kvě 2011, 09:00
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: /\/8-00, E71
Heslo k uploadům: TloustikkCZE.ForumNO.net
Diky moc, bylo to EURO 3. Bohuzel u nejnovejsiho FW 054.003 neni v seznamu navifirmu PC na verzi Metal, takze jsem ji pouzil z White(0593035).

Jinak ten JustHackIt! kit je super, lze tim prozatim hacknout vse co drive HOXem neslo. Diky !!!!!

N8 Green FW: PR1.2(v014.002) + 16GBSanDisk
E71 FWh@cked:v500.21.009 + 8GBADATA

05 kvě 2011, 21:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
   [ Příspěvků: 18 ] 
Bookmark and Share