Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 18 čer 2018, 21:00

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 12 ] 
 Norton hack - bez certifikátu, bez PC, všechny symb. tel. 
Autor Zpráva
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
 Norton hack - bez certifikátu, bez PC, všechny symb. tel.
Norton Security Hack je další poloautomatizovaný způsob hacku Symbianu ze skupiny tzv "hacků přes antiviry". Všechny jsou použitelné v podstatě pro všechny telefony od OS 9.0 výš, a jsou napsány na základě stejného principu (s mírnými odlišnostmi v provedení, s využitím různých tzv "mobilních antivirů") . Zde na ForumNo jsou momentálně popsány ještě tyto dva:
:arrow: New Hack By IAL (Bez Certifikatu,All Nokia FW) (tzv "IAL hack" nebo "Dr. Web hack", byl vůbec první z této skupiny)
:arrow:New Symbian Hack without PC by CODeRUS (tzv "UMU hack")
Existuje jich ještě několik, ale myslím že nemá smysl psát sem na ně další návody. Pokud ovšem někdo zjistí, že zrovna na jeho modelu telefonu žádný z uvedených nefunguje i přesto, že dodržel postup, klidně mi napište a já třeba udělám další. Podle mě ale v současné době neexistuje 9.x < telefon, na kterém by opravdu žádný z těchto tří postupů nefungoval (takže si kdyžtak raději pořádně ověřte, jestli není ve skutečnosti problém mezi klávesnicí a židlí, a pokud si budete jisti že ne, tak požádejte o radu v některém z těchto tří témat). A naopak - jestli v budoucnu soudruzi ze severu vymyslí další svinstvo, kterým by tomuhle způsobu zprovoznění telefonu zabránili, tak nebude na nových telefonech a nových fw s největší pravděpodobností fungovat žádný z nich (proboha, to už snad ne, když idiot Elop & his M$ pests Symbian pohřbili Obrázek )

Já osobně pokládám za nejlepší z nich právě tento postup (jinak je samozřejmě nejlepší klasika - HelloCarbide + CapsOFF, ale ta je bohužel jen pro starší telefony nebo starší firmware. Nicméně majitelům takových telefonů jí vřele doporučuju, pokud na ně nemají OPDA certifikát)

Autor kompilace do tohoto způsobu primárního hacku je opět známý ruský programátor CODeRUS. Vytvořil jí na základě nápadů a za přispění svých kolegů kolayuka, stase686 a IALa. stas686 je ten, koho jako prvního napadlo toto jediné smysluplné využití "mobilních antivirů", IAL mu pomohl nápad dotáhnout k praktickému použití. Těm patří největší díky.
http://symbian-coderus.blogspot.com/

Důležité: uvědomte si prosím jednou provždy, že telefon s aktivovaným hackem, a telefon s možností instalace nepodepsaných aplikací jsou dvě zásadně odlišné věci. Více k tomu snad doplním do FAQ, zatím vizte žlutou část mého podpisu.

• Výhody tohoto postupu:
    • Lze jím provést primární hack všech symbianových telefonů včetně Sony Ericssonů, které až do objevení těchto metod žádným jiným způsobem hacknout nešly.
    • Není potřeba certifikát s příslušnými oprávněními, který už se nedá pořídit.
    • Není potřeba PC s Windows jako např při primárním hacku metodou PNHT flash hack, která může být pro začátečníky relativně složitá (pro "vypnuté mozky" a nevidomé i nebezpečná). Vše lze jednoduše zvládnout přímo v telefonu.
  • Nevýhody:
    • Není tak úplně primitivně jednoduchý jako např. prvotní hack pomocí HelloOx nebo QuickHackKit, které prakticky vše udělají automaticky.
      Spoiler: Zobrazit
      Tohle ale uvádím jen aby tu nějaká nevýhoda byla, když už tu jsou výhody :D . Kdo nezvládne hack touto metodou, ať si raději pořídí něco jednoduššího. Třeba TeddyPhone, Iphone nebo jinou hlupku, nebo třeba psa či akvárium... :D. Všechny ty "one-click" metody nás podle mě stejně odnaučují používat to co nám pánbůh nadělil do lebek. Někdy docela úspěšně :D

Tak to by bylo na úvod, a teď samotný postup. Následující popis je pro uživatele, kteří mají aspoň ty nejzákladnější znalosti o Symbianu. Snažil jsem se zpracovat to jako takový kompromis i pro začátečníky a zapomnětlivé (proto i se screenshoty, a proto i např ten nultý bod - někdy na to lidi zapomínají po formátu nebo flashi, a pak třeba i píšou, že "to nefunguje" :D ). Pro symbianové laiky a uživatele Symbianem dosud nepolíbené ještě asi dopíšu něco jako FAQ (Frequently Asked Questions aneb nejčastější dotazy a odpovědi na ně), a možná to celé překopu i do zjednodušené verze pro zběhlejší + podrobnější verzi. Zatím vizte spoilery.

• 0. Ověřte si, zda máte ve Správci aplikací nastaveno "Instalace software: Vše", a "Ověřit cerifikát on-line: Vypnuto"

1. Nainstalujte soubor NortonSymbianHackLDD z archívu NortonHackLDD
      skládá se ze 4 "aplikací", nebojte se potvrdit instalaci každé z nich - prostě protentokrát klidně nemyslete a vše odklikejte, tak jak je spousta lidí zvyklá z Windows :D
    2. Spusťte aplikaci Norton Security, a zvolte: Volby → Antivirus → Quarantine list → Volby → Restore all → OK

Obrázek
    3. Odinstalujte aplikaci Norton Security (ve Správci aplikací pod názvem Symantec Symbian Hack).
    4. Smažte složku C:/shared/20000BC0_symantec/.
    5. Nainstalujte soubor RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx ze staženého archívu NortonHackLDD.
    6. Spusťte aplikaci RomPatcher+. Měli byste v ní vidět dva patche, Install Server RP+ a Open4All RP+.
      • V ojedinělých případech se může se stát, že nebude automaticky vytvořena složka s patchi C:/patches/, takže po spuštění RomPatcheru neuvidíte patche, ale toto:

Obrázek

Řešení: stáhněte si archív Hack_IAL, a rozbalte z něj do rootu disku C:/ , E:/ nebo F:/ obsah složky /RP_Patches/ . Umístění tedy bude: C[nebo E nebo F]://Patches/Install Server RP+.rmp + Open4All RP+.rmp.
        V zásadě je jedno, na kterém disku složka /Patches/ bude, a nezáleží ani na tom, jestli to bude "Patches" nebo "patches". On už si to RomPatcher najde. Osobně bych ale doporučoval spíš umístění na kartu, pro případ pozdějších hrátek s neověřenými patchi.
        Při nešťastné shodě náhod a umístění patchů na C:/ byste totiž museli formátovat paměť telefonu. Při umístění na kartě by ovšem stačil pouhý restart bez karty a po jejím vložení za běhu buď smazání dotyčného patche, nebo odebrání autostartu. Takže připomínám majitelům telefonů bez karty: nikdy nedávejte autostart nějakému patchi, který není ověřený majiteli stejného telefonu, nebo dokud si sami neověříte že spolehlivě funguje
      Oba patche aktivujte, buď každý zvlášť tím že na něj najedete kurzorem a kliknete, nebo volbou All Patches Apply.
      Teď mohou nastat dvě situace, v závislosti na modelu vašeho telefonu:

• Obrázek

Bude-li výsledek jako na této první animaci, tzn že modrá šipka se u obou patchů změní na zelené zatržítko (u Open4All určitě, a u Install Server podle modelu telefonu) tak ještě dejte patchi Install Server RP+ autostart volbou Add to Auto. To znamená, že patch se bude aktivovat automaticky při každém startu telefonu. Od téhle chvíle můžete vesele instalovat prakticky jakoukoliv aplikaci.
      • Obrázek

Bude li výsledek jako na této druhé animaci, tedy u patche Install Server RP+ se modrá šipka změní na červený křížek, tak to znamená, že pro váš model telefonu je potřeba místo patche Install Server použít soubor installserver.exe (Install Server RP+.rmp tedy klidně ze složky /Patches/ smažte). Ten najdete opět v archívu Hack_IAL. Vyberte jej podle modelu vašeho telefonu, a rozbalte do složky C://sys/bin/ . Od té chvíle můžete instalovat jakoukoliv aplikaci. Pokud se ale náhodou spletete ve výběru installserveru, nenainstalujete už nic. Nicméně zachovejte klid, řešení je popsané v tom archívu v Readme.txt :D .
        Nezkoušejte se dostat do složky C:/sys/bin/ přes PC s Windows. Za standardních podmínek to nelze. Museli byste na to jít pomocí TotalCommanderu s nainstalovaným NokiaFS pluginem, nebo použít jeden z méně známých a jinak víceméně neužitečných patchů 'Open4All on BT and PC Suite'. Mnohem jednodušší je to přímo v telefonu pomocí správce souborů X-plore. Koneckonců, tato metoda má přece výhodu i v tom, že k ní klasický počitač s Windows není potřeba :wink: . Pokud X-plore dosud nemáte nainstalovaný, tak neváhejte, určitě se vám bude hodit na spousty věcí :wink: Patří mezi nejlepší správce souborů symbianových telefonů. Pro tuto, ale i jiné akce v něm je potřeba nastavit zobrazování skrytých a systémových složek.
        Majitelům telefonů s normálním ovládáním hw klávesnicí k tomu stačí v X-Plore stisknout klávesu [5] , zafajfkovat první čtyři políčka a pak zvolit "Zpět". Majitelé hraček s dotykovým displejem bez normálního ovládání na to budou muset jít maličko složitěji: X-plore → Menu → Nástroje → Konfigurace: zafajfkovat všechna 4 políčka a pak "Zpět"

Obrázek
      • Instalace nepodepsaných aplikací je tedy vyřešena autostartem patche Install Server RP+ nebo přítomností souboru installserver.exe ve složce C:/sys/bin/
      • Hack lze kdykoliv aktivovat či deaktivovat v RomPatcheru kliknutím na patch Open4All
        mírně pokročilým a myslícím uživatelům doporučuju dát patchi Open4All autostart, začátečníkům a nemyslícím naopak doporučuju, aby ho aktivovali jen v případě nutnosti
    7. Ještě by se slušelo napsat pro začátečníky, že RomPatcher a tyto dva patche neslouží jen k instalaci nepodepsaných aplikací a k aktivaci hacku. Jiné patche slouží k různým úpravám systému (většinou kosmetickým), a existují jich desítky, resp. stovky v různých variantách. Zachází se s nimi prakticky stejně jako s těmito dvěma, několik z těch užitečnějších naleznete zde
      Ruku na srdce - možná byste byli zpočátku nadšeni, co všechno se dá změnit, ale o moc víc než ty co jsou tady jich v praxi nevyužijete. Ty ostatní existující jsou většinou jen zbytečné hračky na efekt a možná tak na machrování před -náctiletými spolužáky. Prostě nuda. Dost z těch ještě poměrně užitečných (ale i neužitečných) naleznete "v místě mého bydliště" (viz můj profil :D ), jenže je tam v nich momentálně pořád ještě bordel :oops: . Ostatně, "pořádek je pro blbce, inteligent přece zvládne chaos" :D .

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

12 úno 2012, 09:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: nokia n82
Reputace: 0
Příspěvek Re: Norton hack - bez certifikátu, bez PC, všechny symb. tel.
Ahoj.
Chtěl jsem ti poslat obrázek jak to vypadá umě v telefonu a zeptat se jestli to je v pořádku nebo ne.Ale neumím vkládat obrazek(fotku).Máš meila??

14 úno 2012, 17:40
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: N8-00 OS Belle 16+32 Gb Hacked - N95-01 8Gb FW 35.0.002 - Hacked
Heslo k uploadům: The Jackal 88.ForumNO.net
Tak jsem to vyzkoušel na nokii N8 se symbianem Belle. Sice se mi to podařilo. Nainstalovat některé nepodepsané aplikace jdou, ale zrovna ty co jsem používal na každém symbianu (N73,N95,5230,N8 Anna) mi na Belle nejdou. A to je k nasrání. Zkoušel jsem i jiný patch pro instalaci nepodepsaných aplikací a u každé instalace i to pak napsalo, že soubor je poškozen...Tak nevím co s tím. Ale začínám mít pocit, že jsem s aktualizací na Belle udělal špatně.

16 úno 2012, 22:11
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: E7 Belle Hacked
Reputace: 69
A nedával sis do C:sys/bin installserver.exe?

Člověk se pořád učí
Chybové hlášky prosím pište celé a přesně. Jsou velmi důležité!
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

17 úno 2012, 12:30
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: N8-00 OS Belle 16+32 Gb Hacked - N95-01 8Gb FW 35.0.002 - Hacked
Tak už je to v pohodě. Asi jsem někde udělal chybu :dash: Takže vše běží:-) Musel jsem uplně přeformátovat telefon a udělat to celé znova a teď se to povedlo. Takže beru zpět. Funguje to:-)

17 úno 2012, 13:24
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Super odpověď, a formát byl z velmi vysokou pravděpodobností zbytečnej :butthead:

Člověk se pořád učí
Hry nejsou moje hobby. Díky některým uživatelům získávám silnou alergii na slovo přesně.

17 úno 2012, 16:55
Pokročilý
Pokročilý
No to asi možná ano, ale zas tolik to neuškodilo. Pač já jsem ten Symbian Belle tam aktualizoval před třemi dny. Data jsem měl zálohované, takže vše šlo pak rychle vrátit do původního stavu. Co mě ale vadí na Belle, že nepodporuje Skype...zatím. I když je to zvláštní. Když jsem ho aktualizoval čerstvě, tak jsem ho tam nainstaloval a fungoval normálně. Po hacknutí už jsem ho v Ovi obchodu nenašel a ani jiný stažený z netu mi prostě nefunguje. Vyskočí to ven. A bohužel nefunguje ani Bayan ICQ což byl můj velmi oblébený program. Ale aspoň funguje Mobil Agent.

18 úno 2012, 10:12
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia C6-01
Zkoušel jsem na C6-01, bod č. 4 nelze provést - složka v mobilu neni, ani při hledání pomocí pc sem jí nenašel. Tak jsem nainstaloval RomPatcher+, chci zaškrtnout ale neukazuje mi to jestli bylo zaškrtnuto nebo ne... prostě na to kliknu a nic se nestane :D... ale zatím jsem neměl problém že by něco nešlo nainstalovat (instaloval sem asi 5 aplikací od tý doby a žádný problémy s certifikátem) takže díky :) nejspíš to šlape i takto

18 úno 2012, 14:42
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Off topic:The Jackal 88>> Ovi už není, jen Nokia kvelb, ale nic to nemění na tom že je to kupa hnoje kterou sem si z mobilu vykydal. Skype na Belle funguje, verze 2.1.0.23 stačí to říct googlovi, je i v CZ od Fereta.

Člověk se pořád učí

18 úno 2012, 17:09
Pokročilý
Pokročilý
šulda: aha. Tak díky za info jdu najit ten skype.

19 úno 2012, 08:21
Profil ICQ
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: N8 belle+norton hack
Caute lidi, pokousel jsem si hacknout N8belle pomocí nortonu. sekl jsem se u 4 bodu, jelikoz jsem tu slozku nikde nemohl najít tak jsem ho ja k.kot preskocil (coz byla chyba :dash: ) a zbytek jsem dodelal podle návodu. hack se jevil ze se podaril oba pache byly odfajkované zeleně, ale pri instalaci nepodepsaných aplikaci nase nejoblíbenejsí hlaska CHYBA CERTIFIKATU. tak jsem hledal a hledal az me napadlo podívat se pres X-plore tu slozku ze 4.bodu jsem nasel tak jsem ji smaznul a nepomohlo to tak jsem odinstaloval rom patcher a znova nainstaloval jak na kapacitku tak na c a nic(v navodu není kam instalovat rom patcher). pred belle jsem mel ancu tu jsem hacknul pomoci IAL a aplikace sly instalovat. prve jsem zkousel ial ale ten mi hlasil neco jako ze ta alikace je vestavena nebo co, tak jsem se vrhl na ten norton. co poradíte,formát nebo to vse odinstalovat a nainstalovat znova? dík za rady.

03 bře 2012, 15:23
Profil ICQ
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Ani jedno, ani druhý. Stačí jen vyměnit installserver.rmp http://forum.n73.eu/viewtopic.php?f=4&t=13248 btw, jak píšeš "tak jsem hledal a hledal až mě napadlo podívat se přes X-plore" to jsi měl zatmění či co? Vždyť píšeš že už jsi hack měl :roll:

Člověk se pořád učí

03 bře 2012, 15:51
   [ Příspěvků: 12 ] 
Bookmark and Share